23.05.2016 # 11:27 # 11:27

Remeslá mali rekordnú účasť, pomohlo počasie aj krojovaný sprievod

Inzercia

Uplynulý ročník podujatia Tradičné umelecké remeslá hodnotia organizátori ako najúspešnejší v histórii. Aj vďaka počasiu a novinkám v programe prišli cez víkend na Kúpeľný ostrov tisíce návštevníkov.

„Robili sme si štatistiky aj v spolupráci s remeselníkmi a zhodli sme sa na tom, že 8. ročník dopadol vynikajúco,“ hovorí za organizátorov Miloš Kunkel a dodáva: „Pochopiteľne, že to je aj vďaka tomu počasiu, ktoré nám prialo všetky tri dni.“

Podľa jeho slov tento rok začala nová tradícia pohybového divadla, na ktorú boli vynikajúce ohlasy. Úspech mal aj krojovaný sprievod, prostredníctvom ktorého v sobotu dopoludnia pozvali na Kúpeľný ostrov aj ľudí z centra Piešťan.

Na Tradičné umelecké remeslá prišlo tento rok 180 remeselníkov zo Srbska, Ukrajiny, Poľska, Čiech, Maďarska a z Číny, ktorí prezentovali 42 remesiel.

Podujatie sa prvý raz konalo v Piešťanoch v roku 2009 a odvtedy sa rozšírilo aj do ďalších slovenských miest.

Miloš Kunkel poďakoval za podporu Slovenským liečebným kúpeľom Piešťany a Mestu Piešťany.

remesla_sprievod_13 remesla_sprievod_12 remesla_sprievod_11 remesla_sprievod_10 remesla_sprievod_9 remesla_sprievod_8 remesla_sprievod_7 remesla_sprievod_6 remesla_sprievod_5 remesla_sprievod_4 remesla_sprievod_3 remesla_sprievod_2

Text a foto: Martin Palkovič

 

X