Rekordné Park Foto – vystavených bolo 1 275 fotografií

Organizátori z Piešťanského fotoklubu si nastavili latku veľmi vysoko. Prekonať rekord 13. ročníka Park Foto nebude ľahké. V sobotu 22. septembra bol vďaka nim piešťanský mestský park plný, a to nie len fotografií, ale aj ľudí, ktorí ich prišli obdivovať.

Po minuloročnej „mokrej variante“ hrozilo, že organizátori budú musieť výstavu fotografií aj tentoraz presunúť na Kolonádový most. Ráno sa však vypršalo a potom už počasie najväčšej slovenskej prezentácií fotografií v plenéri prialo. Už popoludní to v mestskom parku vyzeralo ako na korze. Podujatie prilákalo stovky ľudí z celého Slovenska, ale i zo susedných krajín. Obdivovali spolu až 1 275 fotografií, čo je ustanovujúci slovenský rekord – najviac vystavených fotografií v plenéri. Vystavovalo 90 fotografov.

Organizátori tento rok rozšírili priestor na vystavovanie fotografií, ktorý bol ukončený kolekciou fotografií členov Piešťanského fotoklubu z rôznych kútov sveta pri fontáne.

„Aj napriek vysokému počtu vystavených fotografií sa neznížila úroveň prezentovaných prác. Toto potvrdila aj odborná porota, ktorá vo viacerých prípadoch mala ťažké rozhodovanie, pretože mohla udeliť len tri ceny v každej kategórii,“ uviedli členovia fotoklubu.

Vzhľadom na prvotnú nepriazeň počasia sa podľa organizátorov celé podujatie vydarilo a budú sa usilovať o zachovanie úrovne aj v ďalších ročníkoch.


Cena vyhlásená odbornou porotou:
1. Matej Krajčír
2. Emil Štefanka
3. Andrej Hrušovský

Najviac štipcov na svojich fotografiách získali:
1. Eduard Čupka
2. Štefan Kučkovský
3. Matej Ondreička

Víťazi v kategórii detí:
1. Monika Švelková
2. Katarína Špániková
3. Viktória Dimitrovová

Cenu Victoria Regia za najlepšiu fotografiu kvetín vybrala odborná porota Eva Stručková – Riaditeľka SOŠ Záhradnickej a Dagmar Ondková Kurátorka Magna Gallery. Porota vyhlásila dvoch víťazov:
František Debre
Eduard Čupka