Piešťany privítali svoj prvý metlobalový turnaj

Ak ste videli poletovať v sobotu po piešťanskom parku nezvyčajne veľa detí, ktoré držali v rukách metly, tak ste videli pravdepodobne hráčov metlobalu.

Metlobal, hra známa zo sveta Harryho Pottera, získala svoju podobu v skutočnom svete v roku 2005 a oficiálny názov hry je muklovský metlobal. Hrá sa na dva tímy po siedmich hráčoch. Tak ako aj vo fiktívnej hre, aj tu sa pozície hráčov rozdeľujú podľa poslania na triafač, odrážač, strážca a stíhač, ktorý sa snaží chytiť zlatú strelu.

V sobotu 6. mája usporiadala Západoslovenská skautská oblasť prvý metlobalový turnaj v Piešťanoch. Podľa slov Jany Jánošíkovej, jednej z organizátoriek, sa turnaj rozhodli zorganizovať najmä preto, aby sa zbory v našej oblasti mali možnosť stretnúť a spoznať sa. Metlobal je podľa nej šport, ktorý veľa ľudí nepozná, a preto využili možnosť i na jeho propagáciu.

Turnaja sa zúčastnílo viac ako 70 účastníkov a okrem domáceho zastúpenia sa tu stretli skauti z Horného Srnia, Dolnej Súče, Trenčína, Potvoríc, Trnavy, Bučian a Serede. Maťovi, jednému z účastníkov, sa páčilo, že sa spolu mohli celý deň vonku zabávať, no najviac ho bavilo, že si mohol vyskúšať, aké je to byť ,,zlatou strelou”.
Skvelé počasie, ktoré organizátorom vyšlo, si pochvaľoval aj ďalší Maťo z domáceho tímu. Natáliu bavil adrenalín medzi tímami a to, ako bolo všetko skvele domyslené.

Podľa slov organizátorov všetko dobre dopadlo a veria, že sa započala v Piešťanoch nová tradícia.

Text a foto: František Halás