Piešťany majú ďalšiu atrakciu – konský záprah

Prvé vyhliadkové jazdy po kúpeľnom meste na koči ťahanom párom koní sa uskutočnili počas druhého marcového víkendu. Záprah pútal pozornosť ľudí v mestskom parku aj dnes, o záujemcov núdza nie je.

„Inšpirovali nás Praha alebo Viedeň,“ hovorí Lucián Kudrík, ktorý novú atrakciu prevádzkuje. So svoji párom chladnokrvných koní má od samosprávy určené dve stanovištia, kde môžu záujemcovia o jazdu nastupovať alebo vystupovať. Jedno je neďaleko Kolonádového mosta, za Vilou Trajan a druhé pri Hudobnom pavilóne.

„Záujemcov o vyhliadkové jazdy tu budeme čakať každý deň, vždy keď bude pekné počasie. Väčšia časť trasy vedie mestským parkom, ale na požiadanie do nej zahrnieme aj Kúpeľný ostrov,“ dodáva Lucián Kudrík, ktorý je synom tunajšieho rómskeho vajdu a podľa vlastných slov úzko spolupracuje s radnicou, policajným zborom aj ďalšími úradmi.

Kone Baron a Blesk boli atrakciou nielen pre deti hneď, keď sa ukázali v centre mesta. Ešte počas tejto sezóny by mal po Piešťanoch začať premávať aj konský záprah, ktorého prevádzku minulý rok avizovala spoločnosť Horezza.
zaprah_05 zaprah_02 zaprah_01

Text a foto: Martin Palkovič