Piešťany budú hostiť mládežnícke majstrovstvá Európy v basketbale

Časť nasledovanejšieho mládežníckeho turnaja sa odohrá v Diplomat aréne. Fanúšikovia basketbalu sa túto dobrú správu dozvedeli včera počas kvalifikačného zápasu na majstrovstvá Európy žien. Napriek prehre s Maďarskom postupujú na šampionát aj Slovenky.

Piešťany sa postupne stávajú basketbalovým mestom. Diplomat aréna bola vypredaná aj počas druhého kvalifikačného zápasu ženskej reprezentácie a prevažne domáci fanúšikovia opäť vytvorili skvelú atmosféru.

Slovensko napriek tomu podľahlo Maďarsku 49:68. Ľudia však videli basketbal na najvyššej úrovni a podobný zážitok ich čaká aj v lete budúceho roka.

Správna rada FIBA Europe na svojom zasadnutí rozhodla o organizátoroch mládežníckych Majstrovstiev Európy 2017. Pre Slovensko je radostnou správou fakt, že premiérové vystúpenie chlapčenskej „osemnástky“ bude na domácej pôde. Majstrovská Európy A divízie tejto vekovej kategórie sa uskutočnia v termíne od 26. júla do 6. augusta v Bratislave a Piešťanoch.

„Sme spokojní, že nám FIBA pridelila organizáciu Majstrovstiev Európy, o to viac, že to bude premiéra našej chlapčenskej reprezentácie v A divízii. Je to pre nás veľký záväzok, ale spravíme maximum pre to, aby boli Majstrovstvá zorganizované na čo najvyššej úrovni,“ reagoval generálny sekretár Slovenskej basketbalovej asociácie Ľubomír Ryšavý.

Vybrané momenty včerajšieho zápasu ženskej basketbalovej reprezentácie si môžete pozrieť vo fotogalérii: 

basket-repre_2 basket-repre_3 basket-repre_4 basket-repre_5 basket-repre_6 basket-repre_7 basket-repre_8 basket-repre_9

Text: Martin Palkovič Zdroj: slovakbasket.sk