Piešťanské Čajky sa stali majsterkami Slovenska, gratulovala im aj Dominika Cibulková

Do posledného miesta vypredaná Diplomat aréna sa v stredu 27. apríla 2022 stala prvýkrát v histórii svedkom majstrovských osláv piešťanských basketbalistiek. Čajky porazili súperky z MBK Ružomberok 63:44 a finálovú sériu Niké extraligy žien vyhrali 3:1 na zápasy.

Zverenkyne trénera Petra Jankoviča premenili šiestu finálovú účasť (2015, 2016, 2017, 2019, 2021, 2022) premiérovo v najcennejší kov a po trojročnom kraľovaní „Ruže“ ju vymenili na tróne slovenského ženského ligového basketbalu. Piešťany sa stali historicky len tretím klubom, ktorý uspel v našej najvyššej súťaže od samostatnosti.

„Teším sa, super. Je to obrovská radosť. Celé to opadlo, nervozita bola obrovská, dá sa povedať, že od soboty večera. Veľmi sa z toho teším. Teším sa hlavne pre tento klub, prezidenta klubu, Bronislavu Borovičkovú a Tomáša Horkého. To, ako sa pre tento klub obetujú, zaslúžili si to,“ povedal po zápase Peter Jankovič, tréner Piešťan.

„Kvôli majstrovského titulu som sem prišla a vracala som sa. Piešťany sú mojim druhým domovom. Som rada, že konečne mám zlato. V prvom roku nás zastavil koronavírus, v druhom sme prehrali v piatom finálovom zápase. Teší ma, že sa to podarilo a ešte k tomu doma. Užívam si to,“ dodala Matea Tadičová, hráčka Piešťan.

Pozrite si fotografie zo zápasu a z osláv majstrovského titulu:

Text a foto: Martin Palkovič