PFK Junior CUP mal skvelú atmosféru, organizátori ho chcú zopakovať

Tribúna futbalového štadióna bola opäť plná. V Piešťanoch sa uskutočníl prvý PFK Junior CUP, ktorého sa zúčastnilo 24 tímov z Talianska, Čiech, Rakúska, Maďarska, Chorvátska, Poľska a samozrejme zo Slovenska.

Finalový zápas medzinárodného turnaja hráčov do jedenásť rokov vyhralo družstvo Debreceni VSC. Mladí maďarskí futbalisti jediným gólom porazili AS Rím, ktorý bol favoritom turnaja.

Rímu sa počas oboch dní darilo a porazil drvivú väčšinu súperov. O to bol sklamanie jeho hráčov väčšie. Finále sa pôvodne malo hrať na 2×20 minút, ale pre únavu hráčov ho po dohode s oboma klubmi skártili. Diváci, ktorí zpalnili tribúnu takmer do posledného miesta, naprik tomu videli napínavý zápas.

Darilo sa aj domácim hráčom z PFK. V silnej medzinárodnej konkurencii skončili na vynikajúcom 6. mieste, po turnaji sa však mladí futbalisti museli rozlúčiť s dlhoročným trénerom Štefanom Hauserom. Po odovzdaní cien mu tlieskali spolu s rodičmi a viacerí vyjadrili nádej, že sa v budúcnosti k juniorom vráti.

„S priebehom turnaja sme spokojní, predchádzali mu tri mesiace náročnej práce,” zhodnotil na záver prezident PFK Róbert Studený.

Podujatie prospelo futbalovému štadiónu, prilákalo tam množstvo ľudí vrátane známych športovcov (Martina Moravcová, Filip Hološko, Patrik Lušňák) a spopularizovalo Piešťany. Aj preto by sa mohlo stať tradíciou. „Chceme každý rok organozovať v Piešťanoch jeden alebo dva takéto turnaje, ale potrebujeme výraznejšiu podporu zo strany mesta a firiem v našom regióne,” uzavrel Róbert Studený.

PFK-Junior-CUP 1 PFK-Junior-CUP 2 PFK-Junior-CUP 3 PFK-Junior-CUP 4 PFK-Junior-CUP 5 PFK-Junior-CUP 6 PFK-Junior-CUP 7 PFK-Junior-CUP 8 PFK-Junior-CUP 9 PFK-Junior-CUP 10 PFK-Junior-CUP 11 PFK-Junior-CUP 12 PFK-Junior-CUP 13 PFK-Junior-CUP 14 PFK-Junior-CUP 15 PFK-Junior-CUP 16 PFK-Junior-CUP 17 PFK-Junior-CUP 18 PFK-Junior-CUP 19 PFK-Junior-CUP 20 PFK-Junior-CUP 21 PFK-Junior-CUP 22 PFK-Junior-CUP 23 PFK-Junior-CUP 24 PFK-Junior-CUP 25 PFK-Junior-CUP 26 ň PFK-Junior-CUP 28 PFK-Junior-CUP 29 PFK-Junior-CUP 30 PFK-Junior-CUP 31 PFK-Junior-CUP 32 PFK-Junior-CUP 33 PFK-Junior-CUP 34 PFK-Junior-CUP 35 PFK-Junior-CUP 36 PFK-Junior-CUP 37 PFK-Junior-CUP 38 PFK-Junior-CUP 39

Text a foto: Martin Palkovič