Otvoria výstavu mladej výtvarníčky z Piešťan, pozrite si jej tvorbu

Lívia Mezovská má za sebou viacero prezentácií svojich diel doma aj v zahraničí, v rodnom meste ich však samostatne predstaví prvý raz. Výstava dostala názov Krajiny a otvoria ju 20. marca o 18.00 h v Magna gallery. Hosťom Lívie Mezovskej je fotograf Ján Kekeli.

Autorka sa venuje téme krajiny, prírody a prostredia už od vysokej školy. Spracováva ju rôznym spôsobom, či už figuratívnym alebo abstraktným. V Magna gallery bude prezentovať svoje obrazy aj sieťotlače.

Ako hosťa si vybrala Jána Kekeliho, víťaza súťaže Foto roka 2012, pretože časť jeho fotografií taktiež mapuje krajinu. „Jeho fotky majú trochu lyrický nádych, ktorý môže dobre nadväzovať na moje veci,“ povedala Lívia Mezovská.

Koncepcia výstav v Magna gallery je spájať rôzne techniky, tentoraz to bude grafika a fotografia. Výstava potrvá do 21. apríla a je predajná.

Pred jej koncom plánuje Lívia Mezovská usporiadať komentovanú prehliadku. O jej termíne budeme informovať.


Lívia Mezovská je absolventkou magisterského štúdia na VŠVU Bratislava, ateliér voľnej grafiky (prof. R. Jančovič),  bakalárske štúdium ukončila na Akadémií umení v Banskej Bystrici (ateliér voľnej grafiky. doc. I. Benca). Absolvovala zahraničné stáže v Poľsku (Akademia Sztuk Pieknych Wroclaw) a v Holandsku (Amsterdams Grafisch Atelier).

Ján Kekelli študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, ateliér fotografie a na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.


livia 4 livia 2 livia 3 Bez_nazvu_02 Bez_nazvu_01

Text: Martin Palkovič Foto: Lívia Mezovská, Ján Kekeli