Obrazom: Vyrovnávajúci gól do nórskej bránky strelil Piešťanec Adam Sýkora

Mladí slovenskí hokejisti potešili plné tribúny piešťanského zimného štadióna aj vo svojom druhom vystúpení na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov. Nórov zdolali 5:2.

V utorok 12. apríla proti sebe na piešťanskom ľade nastúpili dva celky, ktoré pomýšľajú na celkové víťazstvo v tomto turnaji. Prvá tretina vyšla lepšie Nórom, vyhrali ju 1:2. Gólovo sa však potom k slovu nedostali.

O vyrovnanie sa v 36. minúte zápasu postaral odchovanec ŠHK 37 Piešťany Adam Sýkora, ktorému asistoval jeho spoluhráč z HK Nitra Šimon Nemec. Nasledovali ďalšie dva rýchle góly v bránke Nórov. V záverečnej tretine skórovali Slováci ešte raz a zvíťazili 5:2.

„V prvej tretine sme sa trošku báli, pretože sme prehrávali, ale povedali sme si pred druhou tretinou čo treba zmeniť a zmenili sme to a som rád, že sme to zvládli. Som rád, že zrovna Šimon Nemec strieľal, ja som to zrovna tečol, takže super, že aj on má asistenciu,“ zhodnotil zápas Adam Sýkora.

Zverenci trénera Ivana Feneša nastúpia na tretí duel šampionátu vo štvrtok od 19.00 h. Sily si tentoraz zmerajú s rovesníkmi z Francúzska. Potom ich čakajú zápasy s Dánskom (15. apríla, 19.00 h) a Kazachstanom (17. apríla, 19.00 h).

Text: Martin Palkovič