Obrazom: Slovenskí hokejisti postúpili medzi elitu, hymnu im spievali fanúšikovia

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov splnili svoj cieľ na turnaji A-skupiny I. divízie MS. V piatok 15. apríla zdolali Dánsko a postúpili medzi najlepšie celky na svete. V nedeľu ich čaká posledný duel – proti Kazachstanu.

Štvrté víťazstvo slovenských mladíkov na piešťanskom lade sa nerodilo ľahko. Po 40. minútach zápasu proti rovesníkom z Dánska bol stav 1:1. Domácim sa podarilo streliť druhý gól až 5 minút pred koncom. Autorom víťazného gólu bol Jakub Kopecký, syn dvojnásobného držiteľa Stanley cupu Tomáša Kopeckého.

Záver zápasu poznačili technické problémy, kedy na vypredanom zimnom štadióne vypadlo ozvučenie a hymnu pre víťaznú krajinu zaspievali vďační fanúšikovia.

Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia proti Kazachstanu v nedeľu 17. apríla o 19.00 h. Ešte predtým ich čaká stretnutie s priaznivcami v Prírodnom kine a v kultúrno-spoločenskom centre Fontána. Mesto Piešťany, Slovenský zväz ľadového hokeja a MsKS Piešťany s podporou OOCR Rezort Piešťany a Trnavského rádia pripravili popoludnie s nasledovným programom: