Kolonádový most má zábradlie v (staro)novej farbe

Oceľové prvky mosta spájajúceho centrum Piešťan a Kúpeľný ostrov budú po dokončení rekonštrukcie tyrkysové. Časť vynoveného zábradlia je už na svojom mieste.

„Pôvodná farba kovových častí mosta (rámy okien, zábradlia) navrhnutá jeho autorom bola odlišná od dnešnej svetlomodrej. Zjednodušene sa dá hovoriť o zelenej, ide však skôr o odtieň tyrkysovej,“ uviedol v júni 2019 pre portál zpiešťan.sk architekt Bohuslav Pernecký, ktorý so svojim tímom pripravil projekt rekonštrukcie Kolonádového mosta.

Originálnu farbu určili odborníci vďaka sondám pod neskoršími nátermi. Následne ju musel schváliť Krajský pamiatkový úrad Trnava, ktorý na opravu dohliada. V nomenklatúre RAL má tento odtieň číslo 6034.

Zábradlie z južnej strany mosta, kde aktuálne prebiehajú stavebné práce, odviezli na opieskovanie ešte minulý rok. Koncom tohto týždňa ho osadili na pôvodné miesto.

Rekonštrukciu Kolonádového mosta vykonáva firma Swietelsky-Slovakia. Náklady sú 1,7 mil. eur. Mesto získalo dotáciu od ministerstva kultúry vo výške 950-tisíc eur a na zbytok si zobralo úver.

Stavebné práce začali v júni 2019 a majú trvať do septembra 2020.