Katka Knechtová sa našla v rómskej hudbe

Po úspešnom spoločnom projekte so skupinou Desmod zavítali do piešťanského Domu umenia Cigánski diabli so speváčkou Katkou Knechtovou. Držiteľka strieborného Slávika spievala rómske piesne a orchester Ernesta Šarköziho zase ponúkol zaujímavé aranžmány jej známych skladieb.

Už na začiatku sa Katka Knechtová priznala, že Piešťany patria k jej najobľúbenejším mestám. Z Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny si priniesla obrovské okuliare, v ktorých sa predviedla aj na pódiu. Viac než úloha zabávačky jej však sedelo spievanie- nezáležalo na tom, či ide o jej vlastné piesne alebo rómske ľudovky. Ako sama povedala, naučila sa základy tohto náročného jazyka, aby vedela o čom presne spieva. „Táto je o tom, že ženu treba zbiť, opiť sa a potom ju pomilovať. A nie nutne v tomto poradí,“ povedala speváčka. Pozrite sa ako to na jej koncerte s orchestrom Cigánski diabli vyzeralo:

ciganski diabli knechtova 1 ciganski diabli knechtova 2 ciganski diabli knechtova 3 ciganski diabli knechtova 4 ciganski diabli knechtova 5 ciganski diabli knechtova 6 ciganski diabli knechtova 7

Text a foto: Martin Palkovič