Hokej: Žijeme!

Fanúšikovia havranov na svoj klub nezanevreli a na piešťanské pomery opäť dokázali, čo je v tomto meste šport číslo jeden. Skvelá atmosféra, dramatické derby, dva body pre ŠHK 37 Piešťany, záverečná ďakovačka a veľký pocit nádeje do zostávajúcich ôsmych  bojov v základnej časti Tipsport ligy.

Vedenie klubu sa angažovaním charizmatického trénera Dušana Gregora dobre „bachlo po vačku“ a odkazuje tým hokejovému svetu, že v Piešťanoch sa nič nebalí. ŠHK 37 Piešťany porazili Duklu Trenčín 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 1:0) po predĺžení. Rozhodol samostatný nájazd Samira Salijiho po milimetrovej prihrávke od kapitána Richarda Filipa. Žijeme a bojujeme!

Premiéra trénerskej dvojice Gregor – Jánoš síce nevyšla na sto percent, ale konsternovaná duša fanúšika pookriala. Mužstvo sa psychicky dvíha, dôkazom je jeho nezlomnosť po opakovanom trenčianskom vyrovnaní. Počas zápasu priťahovala pozornosť divákov práca Dušana Gregora na lavičke so svojimi zverencami. Doterajšie mdlé piešťanské zvyklosti o pokojných tréneroch stojacich za hráčmi a sledujúcich hru sa premenili na razantný ohňostroj trénerského plieskania bičom, z ktorého ťaží aj ten najubitejší a chváli aj ten najquerulantskejší z tribúny.

Havrani bohužiaľ neudržali sľubné vedenie. Prvý gól padol v 18. minúte, kedy Lotyš v piešťanských službách Edgars „Edo“ Brancis po prvý krát prekonal Cháberu. Na 2:0 zvyšoval v presilovej hre v samom začiatku druhej tretiny Richard Filip. Hostia z Trenčína sa otriasli a behom piatich minút vyrovnali po hrubých chybách Piešťancov. Na 3:2 pre domácich dal v 37. minúte čerstvý nominant reprezentačného dresu na Euro Ice Hockey Challenge 2016 v rakúskom Innsbrucku, Jozef Tibenský doklep-gólom z bezprostrednej blízkosti . V poslednej časti hry hostia vyrovnali v presilovke.

Rozhodnutie prišlo až v predĺžení. Po presnej a správne načasovanej prihrávke na útočnú modrú od Filipa sa v samostatnom nájazde presadil Samir Saliji.

V ďalšom kole, v nedeľu 7. februára čaká na Piešťancov nezvyklé voľno. Po odhlásení stretnutia problémami sužovanou Skalicou tak na ľad zverenci trénera Gregora vykorčuľujú až v utorok 16. februára v Žiline. Na domácom ľade sa havrani predstavia v piatok 19. februára a súperom bude Banská Bystrica.

Pred 1 343 divákmi rozhodovali Baluška, Tvrdoň a Výleta.

DPP_0003IMG_0851-foto-R_Tibenský-1024x569 IMG_0795-foto-R_Tibenský-1024x603 IMG_0653-foto-R_Tibenský-1024x1024 DPP_0040 DPP_0013hokej_trencin_12 hokej_trencin_11 hokej_trencin_10 hokej_trencin_09 hokej_trencin_08 hokej_trencin_07 hokej_trencin_06 hokej_trencin_05 hokej_trencin_04 hokej_trencin_03 hokej_trencin_02 hokej_trencin_01

Autor: Rasťo Gavora Foto: Roman Tibenský, Marek Bučko, Martin Palkovič