Hokej: Posledný zápas roka skončil bitkou

V pondelkovom 33. kole Tipsport ligy havrani prehrali na domácom ľade so Zvolenom 2:5 a bola to pre nich už piata porážka v rade. Záver zápasu okorenila hromadná bitka, po ktorej putovali dvaja hráči na každej strane predčasne pod sprchy.

Havrani dokázali držať so Zvolenom krok len v prvej tretine, potom sa z ich hry vytratila ľahkosť a Zvolen začal mať prevahu. „Zápas bol fyzicky veľmi náročný, veľa sa korčuľovalo a takisto bolo aj množstvo osobných súbojov. Počas zápasu to príliš vyhrotené nebolo. Až na ten záver, kedy sa strhla bitka. Mohlo sa to už dohrať v pohode, no emócie sú emócie a patrí to k športu,“ povedal strelec prvého piešťanského gólu Jozef Tibenský, ktorý patril k najaktívnejším Piešťancom.

Hoci Piešťany nie sú práve najofenzívnejším mužstvom, v posledných piatich zápasoch nedokázali streliť viac, ako dva góly. Napriek tomu, že si šance dokážu vypracovať, horšie je to s ich premieňaním. „Priebeh zápasu neodpovedá tomu, koľko sme dostali gólov. My sme dali len dva čo je opäť škoda. Keby premeníme niektoré šance, tak to mohlo vyzerať úplne ináč,“ pokračoval J. Tibenský.

Premiéru v piešťanskom drese si odbil aj osemnásťročný obranca Matej Pokorný. Ten doposiaľ nastupoval v juniorke Slovanu Bratislava a do kúpeľného mesta by mal chodiť hrávať na striedavý štart. 195 centimetrov vysoký a 96 kilogramov vážiaci pravák sa v prvom zápase v najvyššej súťaži nestratil a pochválil ho aj tréner Leo Gudas. „Na to aký je mladý tak sa toho zhostil výborne a odohral solídny zápas.“

Text: shk37piestany.sk Foto: Laco Duracka (1), Martin Palkovič (2-7)

hokej_shk_hkm_zvolen_01 hokej_shk_hkm_zvolen_02 hokej_shk_hkm_zvolen_03 hokej_shk_hkm_zvolen_04  hokej_shk_hkm_zvolen_06 hokej_shk_hkm_zvolen_07