Grape zmenil centrum Piešťan na príjemný festivalový areál

Posledný koncert skončil o desiatej a ráno bolo v parku čisto. Organizátori mestskej verzie festivalu Grape vo štvrtok spravili všetko preto, aby boli spokojní návštevníci podujatia aj obyvatelia Piešťan.

Prívetivý areál, vďaka ktorému je Grape povestný, sa podarilo aspoň z časti preniesť do centra mesta. Usporiadatelia ukázali, ako je možné využiť niektoré prázdne miesta. Napríklad jamu za hotelom Slovan premenili na pohodlný bar, priľahlý chodník osvetlili žiarovkami a vďaka gastrozóne oproti Hudobnému pavilónu sa z neho stala hlavná promenáda celého podujatia.

Pozornosť okoloidúcich púta obrovská inštalácia Viktora Freša pri vchode do Balneologického múze Imricha Wintera, kde je tiež umiestená veľká deka s vankúšmi. Hudobný pavilón vo štvrtok ponúkal živé prenosy z niektorých koncertov, hudbu si tam vďaka tomu mohol vychutnať ktokoľvek.

Mestská verzia festivalu Grape má názov Park duševného zdravia a pokračuje aj v piatok a v sobotu. Aj keď vám hudobný program veľa nehovorí, choďte si pozrieť aspoň areál, ktorý je voľne prístupný. Neoľutujete.


Hudobný program Parku duševného zdravia pred Domom umenia:

Piatok: 17.00 h Bad Karma Boy, 19.00 h Ultrazvuk, 21.00 h Para
Sobota: 17.00 h Medial Banana, 19.00 h Gleb, 21.00 h Billy Barman


 

Text a foto: Martin Palkovič