Grape v piatok ohrozovali búrky, v sobotu počasie festivalu prialo

(AKTUALIZOVANÉ 13. augusta 2017 o 8.00 h): Piešťanské letisko má za sebou dva dni, počas ktorých sa tam zabávalo 20-tisíc ľudí zo Slovenska aj zo zahraničia. Organizátorom 8. ročníka festivalu Grape sa opäť podarilo prilákať do Piešťan hviezdy súčasnej hudobnej scény a pre návštevníkov pripraviť niekoľko noviniek a prekvapení.

V piatok poznačili program búrky, ale sobota prebehla aj vďaka chladnejšiemu počasiu podľa plánov. Na pódiách sa striedali domáci a zahraniční interpreti, medzi inými aj Bez ladu a skladu, Vec, Billy Barman, Two Door Cinema Club, Zola Jesus a The Naked And Famous.

Úvodnú noc 8. ročníka festivalu Grape poznačila búrka, ktorá sa cez Piešťany prehnala hodinu pred polnocou. Organizátori prerušili program počas vystúpenia jednej z najväčších hviezd tohto ročníka.

Na hlavnom pódiu práve prebiehal energický koncert anglického speváka Toma Odella, keď usporiadatelia požiadali návštevníkov festivalu, aby dodržiavali ich pokyny. Väčšina ľudí sa pred silným dažďom skryla v stanoch a autách.

Program pokračoval po polnoci, asi o hodinu neskôr však Piešťany zasiahla ďalšia silná búrka.

Jedným z najlepších momentov úvodného dňa bolo vystúpenie nórskej speváčky Aurory, ktorá neskrývala dojatie zo skvelej odozvy publika.

O nezabudnuteľnú šou sa postaral aj spevák kapely De Staat. Poslednú skladbu odspieval z davu ľudí, ktorí okolo neho tancovali pod pódiom (video).

V areáli festivalu môžu návštevníci obdivovať vrastlý platan, ktorý zasadia o niekoľko dní v mestskom parku. Aj to je jedna z noviniek 8. ročníka festivalu.

Pozrite sa, ako vyzeral Grape počas úvodného dňa:

Foto: Tomáš Halo, Martin Palkovič