Falošne, ale s citom: Na krste albumu Slniečka spieval aj Ady Hajdu

Nekonečných deväť rokov trvalo kapele, ktorá je minimálne v našom regióne žijúcou legendou, nahrať nový album. Dostal výstižný názov Falošne, ale s citom a podľa prvých zverejnených singlov je rovnako dobrý, ako jeho predchodcovia.

Aj pre skalných fanúšikov to bol výnimočný koncert. Mnohí ocenili výrazný zvuk huslí Barbary Barros, ktoré sú sviežim vetrom do plachiet vyše 30 rokov fungujúcej kapely. Tucet nových skladieb slávnostne uviedli do života včera večer.

Úvodná časť koncertu bola venovaná časti veľkých hitov kapely, ktorá ich má neúrekom. O tom, že sa im podarilo vymyslieť ďalšie, presvedčili hudobníci v druhej časti vystúpenia. Nakoniec však museli prísť aj Rajčiny a ako špeciálny prídavok Já mám neská pod čapicu.

Krstným otcom sa stal Ady Hajdu, ktorý síce pochválil Piešťanský pivovar: „Vážte si to, taký priestor nemáme ani v Bratislave,“ ale „zlaté hodzinky, ani retázku,“ svojmu krtňaťu nepriniesol. Krstilo sa piešťanským pivom a herec potom publikum pobavil hitom, ktorý sa preslávil vďaka Vianočnému bazáru chalaňov:

slniecko 1 slniecko 2 slniecko 3 slniecko 4 slniecko 5 slniecko 6 slniecko 7 slniecko 8 slniecko 9 slniecko 10 slniecko 11 slniecko 12 slniecko 13 slniecko 14 slniecko 15 slniecko 16 slniecko 17

Text a foto: Martin Palkovič