Elektrárňa otvára záhradu, ktorá učí

Interaktívne vzdelávacie centrum na Staničnej ulici sa rozširuje. Nový program oficiálne predstavia verejnosti v sobotu 20. júna o 10.00 h.

Už dnes ho vyskúšali školáci. Prišli z Novej Bošáce a pod vedením lektorky Zuzany Vavrovej spoznávali tajomstvá prírody.

„Záhrada 4 živlov je nový vzdelávací program Elektrárne Piešťany, ktorý ponúka hravé zážitkové vzdelávanie pod holým nebom o kolobehu energií v prírode. Vyskúšate si predpovedať počasie aj bez pomoci televíznych rosničiek, zorientovať sa v prostredí pomocou hmatu a čuchu a porozumiete tajomstvám včiel,“ priblížila najnovšiu časť Elektrárne Piešťany lektorka.

Ak sa prídete pozrieť na sobotné zavŕšenie a odovzdanie projektu, nájdete v záhrade napríklad bylinkovú špirálu, solárnu slnečnicu alebo hmyzí hotel.

Metodiku a obsahovú náplň vzdelávania vypracovalo občianskej združenie Živica. Na realizácii sa podieľali študenti Strednej odbornej školy záhradníckej Piešťany. Kristína Sedláková a Jana Mária Hanzelová za to získali 4. miesto na celoštátnej prehliadke Stredoškolskej odbornej činnosti.

elektrarna-zahrada-4-zivly 3 elektrarna-zahrada-4-zivly 4 elektrarna-zahrada-4-zivly 5 elektrarna-zahrada-4-zivly 6 elektrarna-zahrada-4-zivly 7 elektrarna-zahrada-4-zivly 8 elektrarna-zahrada-4-zivly 9elektrarna-zahrada-4-zivly 1

Text a foto: Martin Palkovič