Dobrovoľníci postavili volejbalové ihrisko, finančne pomohla župa

Ihrisko na plážový volejbal pri futbalovom štadióne bude od júna dostupné pre verejnosť. Vzniklo vďaka participatívnemu rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja, do ktorého svoj projekt zapojil Miroslav Béreš z Piešťan.

Trnavská župa vlani vyčlenila 250-tisíc eur na podporu občianskych a komunitných projektov. Tieto prostriedky sa rozdelili medzi jednotlivé okresy, piešťanský dostal 28-tisíc eur. Uchádzalo sa o ne celkovo 17 projektov.

„V rozhodujúcej fáze napokon podporu získalo 8 piešťanských projektov, a to v maximálnej výške 5-tisíc eur,“ priblížil proces rozdelenia financií participatívneho rozpočtu jeho projektový koordinátor Marek Krnáč z Trnavského samosprávneho kraja.

„Jeden z víťazných projektov mal názov Návrat beachvolejbalu do starých Piešťan, ktorého predkladateľom bol Miroslav Béreš. Hlavným zámerom projektu bolo obnoviť a zrevitalizovať zanedbané beachvolejbalové ihrisko nachádzajúce sa v športovom areáli,“ dodal M. Krnáč.

Celková príprava trvala niekoľko mesiacov a realizácia sa aj kvôli počasiu presunula na jar 2020. Ihrisko vzniklo na pozemku, ktorý si od radnice prenajíma futbalový klub.

„Veľmi pekne ďakujem všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili a pomohli zrenovovať ihrisko, ktoré tu pred rokmi stálo. Som rád, že sme ho za určitých kompromisov s mestom Piešťany mohli zrealizovať,“ povedal M. Béreš a opísal proces výstavby ihriska: „Spolu s kamarátmi sme vykopali burinu, navozili štrk, potiahli geotextíliu a vlastnoručne za pomoci hrablí a lopát nanosili a upravili piesok do finálnej podoby.“

Desiatka dobrovoľníkov pracovala vyše dvoch týždňov. Počas najbližšieho obdobia chcú ešte skrášliť okolie ihriska.

Zdroj: Tlačová správa Foto: Miro Béreš