Deti boli celú noc v škole – bubnovali, púšťali balóny a hľadali poklad

Nezvyčajné piatkové vyučovanie skončilo až v sobotu ráno zasadením rozprávkového stromu Rozprávkovníka. Žiaci Základnej školy na Brezovej ulici zažili Noc s Andersenom – podujatie plné hier, zábavy a literatúry.

V piatok 31. marca podvečer sa z telocvične Základnej školy na Brezovej ulici ozývalo bubnovanie. Umelci z Prahy tam trom stovkám detí dávali základy rytmiky. Nasledovalo o niečo tichšie púšťanie balónov so želaniami a Noc s Andersenom mohla začať.

Deti počas nej zostali v škole až do sobotného rána. Učiteľky a vychovávateľky pre ne pripravili tvorivé dielne, čítanie rozprávok, počúvanie rozhlasových hier aj nočné hľadanie pokladu, počas ktorého blúdili po škole iba s baterkami.

„Deti sa na to veľmi tešia. Každý rok pribúda jedna trieda za druhou, akciu absolvuje celý prvý stupeň, je to okolo 300 detí,“ povedala organizátorka podujatia Eva Muraňská.

Tento rok bolo podujatie venované slovenskému spisovateľovi Tomášovi Janovicovi. Deti počas tvorivých dielní vyrábali napríklad jeho rozprávkové varechy. A rozprávková bol aj záver Noci s Andersenom. Po raňajkách totiž žiaci zasadili v areáli školy strom Rozprávkovník.

Text a foto: Martin Palkovič