Cez víkend v Piešťanoch športovali zdraví i handicapovaní

Majstrovstvá Európy v basketbale, integračné podujatie Ruka v ruke a množstvo ďalších aktivít, ktoré zastrešilo podujatie s názvom Športové dni. To všetko sa dialo v kúpeľnom meste počas posledného júlového víkendu.

V sobotu dopoludnia vyrazilo 90 účastníkov behu We Run Piešťany na 10 kilometrov dlhú trasu. Štart a cieľ bol pred Domom umenia, kde sa zatiaľ konala zumba a jumping párty. Deti si mohli vyskúšať rugby alebo hokej a neďaleko odtiaľ, v tieni stromov mestského parku sa cvičila joga.

Rušno bolo aj na futbalovom štadióne, kde sa uskutočnil prvý ročník akcie Ruka v ruke. „Medzi nami sú zdravé i postihnuté deti a je dôležité, aby sa už v rannom veku stretávali, aby zdravé deti videli, že tie postihnuté sa rovnako smejú, hrajú a zabávajú,“ hovorí organizátor Miroslav Béreš.

Aj preto svoje sily futbalový klub PFK Piešťany a Adeli Medical Center a podujatie prepojili aj so Športovými dňami. O program sa postarali aj ďalšie športové kluby – basketbalisti, tenisti, hokejisti, ragbisti…

Integračná akcia mala veľký ohlas po celom Slovensku. „Do budúceho roka by sme chceli program doplniť aj o prednášky, aby to nebolo len o tom, aby sa deti hrali, ale aj o tom, aby sa dospelí vzdelávali a rozvíjali,“ dodal Miroslav Béreš a poďakoval všetkým, ktorí sa na podujatí Ruka v ruke podieľali.

Text a foto: Martin Palkovič