Basketbal: Posilnené Čajky si hravo poradili s Cassovia Košice

Piešťanské basketbalistky si s Cassoviou Košice poradili aj po štvrtýkrát v sezóne a porazili ju 82:38. Bodovo sa výrazne presadila opäť Nikola Dudášová, ktorá nastrieľala 21 bodov a zaznamenala päť trojbodových hodov. Premiéru v piešťanskom drese mala Khadijah Whittington a v zostave opäť figurovala Monica Engelman.

Čajky prvú štvrtinu ovládli v pomere 28:11 a podarilo sa im nastrieľať päť trojbodových hodov. Hoci sa domáce hráčky v druhej štvrtine pomalšie zastreľovali, napokon však hostkám odskočili na polčasových 46:17. Tretia časť bola pomerne vyrovnanejšia, Čajky dovolili Cassovii sa presadzovať a Piešťany vyhrali tretiu časť len o dva body. V závere si domáce pohodlne postrážili výsledok a zvíťazili 82:38.

„Zápas sa niesol od začiatku v našej réžii. Nachádzali sme veľa otvorených striel a extra prihrávok, čím sme zvyšovali naše skóre. Dnes sme ťažili najmä z kolektívneho výkonu,“ zhodnotil domáci tréner Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky  –  BK SOŠŽ Cassovia Košice 82:38 (28:11, 46:17, 60:29)

Piešťanské Čajky: Dudášová 21/5 trojok, T. Páleníková 19, Felixová 9, Oroszová 8, Pilátová 7(K. Slimáková 3, Majtásová 5, Whittington 2, Engelman 8) Tréner: M. Pospíšil.

Cassovia: Migová 14, Filičková 10, Nedoroščíková 4, Mončeková 4, Jassová 4 (Timková 2, Murcková, Töröková). Tréner: J. Hricko

TH: 17/11 – 6/3. FAULY: 11 – 17, 5 faulov: 40. Töröková. TROJKY: 11 – 3. DIVÁCI: 330. ROZHODCOVIA: Šarišský, Lamoš a Macura. ŠTVRTINY: 28:11, 18:6, 14:12, 22:9.

basket_cassovia_01 basket_cassovia_02 basket_cassovia_03 basket_cassovia_04 basket_cassovia_05 basket_cassovia_06 basket_cassovia_07 basket_cassovia_08 basket_cassovia_10 basket_cassovia_11

Text: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič