Basketbal: Čajky zdolali vysoko Šamorín, v stredu ich čaká Moskva

Prvá štvrtina dnešného zápasu 11. kola ženskej basketbalovej extraligy bola spočiatku trochu ospalá, najmä zo strany domácich hráčok. Prejavila sa únava po zápase proti Besiktasu Istanbul, ale napriek tomu dokázali Piešťanské Čajky zdolať ŠBK Šamorín 77:43.

Hosťujúce hráčky držali v úvode vyrovnaný stav takmer po celý čas, domáce sa však pred koncom rozohrali a odskočili na 22:14. Čajky potrebovali prvú štvrtinu na rozohratie a v tej druhej už potvrdzovali úlohu favorita. Svoje súperky vo všetkom prevýšili a zvýšili svoje vedenie na polčasových 44:23.

Po prestávke sa hra mierne spomalila a aj vyrovnala. Žiadne bodové hody sa však nekonali a domáce hráčky vyhrali tretiu časť 13:11. V poslednej štvrtine s prehľadom kontrolovali hru a svoj náskok ešte navýšili na konečných 77:43.

„Pre nás to vôbec nebol jednoduchý zápas. Svoje zohrala aj únava a predovšetkým fakt, že Šamorín disponuje kvalitnou základnou osou hráčok. Samozrejme nás teší, že sme priebeh zápasu kontrolovali. Momentálne je ale priorita dobre sa pripraviť na stredajší zápas so Spartakom Moskva,“ povedal po zápase tréner domácich basketbalistiek Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 77:43 (22:14, 44:23, 57:34)

Piešťanské Čajky: Dudášová 6, Krč-Turbová 7, Felixová 12, Bartoňová 6, M. Páleníková 2(Oroszová 13, Pilátová, Engelman 11, T. Páleníková 11, Parker 9). Tréner: M. Pospíšil

ŠBK Šamorín: Vyňuchalová 9, Mračnová 15, Feketeová 3, Riecka 5, Slamová 2 (Hašková 7, Lelkes , Šústová, Theiner 2). Tréner: S. Onuška

TH: 21/17 – 7/3. FAULY: 18 – 18, 5 faulov: 45. Parker. TROJKY: 4 – 4. DIVÁCI: 250. ROZHODCOVIA: Kurpaš, Macura, Hudec. ŠTVRTINY: 22:14, 22:9, 13:11, 20:9.

basket_cajky_samorin_03 basket_cajky_samorin_02 basket_cajky_samorin_01 basket_cajky_samorin_05basket_cajky_samorin_06

Text: Tlačová správa Piešťanské Čajky