Basketbal: Čajky zdolali B. Bystricu aj druhýkrát

Ani v druhom zápase v krátkom čase nestačili basketbalistky Banskej Bystrice na Piešťanské Čajky. V dnešnom zápase sa lepšie darilo domácim, ktoré vyhrali vysoko 83:26.

Vstup stretnutia mali lepší Čajky a po piatich minútach viedli 15:6. Darila sa im trojbodová streľba, i rýchle protiútoky. Do konca prvej časti ešte hostkám odskočili na 30:7. Hosťujúce „pumy“ sa v druhej časti cez pozornú obranu domácich len ťažko dostávali do zakončenia. Čajky svoj náskok postupne navyšovali, no až tak produktívne, ako v prvej časti neboli.

Na prestávku sa šlo za stavu 46:12. Hostky sa síce začali o niečo viac presadzovať, no stále to bolo málo na to, aby sa k Čajkám bližšie dotiahli. Piešťanky ovládli aj tretiu časť v pomere 18:9 a pred poslednou časťou mali pohodlný náskok. V nej Čajky opäť jednoznačne dominovali a svoj náskok ešte navýšili na konečných 83:26.

Nadia Parker, Piešťanské Čajky: „Dnešný zápas sme vyhrali, pretože sme hrali ako tím a nasledovali sme náš cieľ a dodržovali sme určené pravidlá. Preto sme boli schopní dobre zahrať v defenzíve a jednoducho bodovať v útoku,“ zhodnotila Nadia Parker.

„Zápas mal rovnaký priebeh, ako predošlý proti tomuto súperovi. Avšak tentokrát sme udržali koncentráciu aj v priebehu druhého polčasu. Našu kvalitu sme ukázali počas celého zápasu, mrzí ma však 16 skazených lôpt podľa zápisu hernej štatistiky. Gratulujem dievčatám k víťazstvu,“ dodal asistent trénera Piešťanských Čajok Richard Kucsa.

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 83:26 (30:7, 46:12, 64:21)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 6, Bartoňová 4, Engelman 14, M. Páleníková 12, Parker 21 (Dudášová 5, Oroszová 2, Pilátová 7, Felixová 7, T. Páleníková 5, Balážová) Tréner: M. Pospíšil.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Piperková 7, Jelenčíková 2, Štefaňáková, Ozdincová, Mištinová 4, Moravčíková 4 (Voskárová, Stašová 2, Matejčíková 7, Števulová, Kovalčíková, Bačová), Tréner: M. Michálik

TH: 10/7 – 6/5. FAULY: 9 – 16. TROJKY: 6 – 3. DIVÁCI: 220. ROZHODCOVIA: Pipiška, Bara, Bartoš. ŠTVRTINY: 30:7, 16:5, 18:9, 19:5.

basketbal_cajky_banska_bystrica_1basketbal_cajky_banska_bystrica_2 basketbal_cajky_banska_bystrica_3basketbal_cajky_banska_bystrica_4 basketbal_cajky_banska_bystrica_5 basketbal_cajky_banska_bystrica_6 basketbal_cajky_banska_bystrica_7 basketbal_cajky_banska_bystrica_8basketbal_cajky_banska_bystrica_9 basketbal_cajky_banska_bystrica_10 basketbal_cajky_banska_bystrica_11 basketbal_cajky_banska_bystrica_12 basketbal_cajky_banska_bystrica_13  basketbal_cajky_banska_bystrica_14 basketbal_cajky_banska_bystrica_15 basketbal_cajky_banska_bystrica_16 basketbal_cajky_banska_bystrica_18

Text: Tlačová správa Piešťanské Čajky Foto: Martin Palkovič