Basketbal: Čajky trénovali v novom „hniezde“

Piešťanské basketbalistky si po návrate z prípravného turnaja v Trutnove vyskúšali novú palubovku Diplomat Arény. Ak pôjde všetko podľa plánov, na prvý zápas ženskej extraligy v nej nastúpia v sobotu 3. októbra proti MBK Ružomberok.

Klub zverejnil na svojom Facebooku prvé fotografie z vnútra Diplomat Arény. Nechal ju postaviť sponzor piešťanského basketbalu spoločnosť Eur-Med Slovakia. Pred začiatkom výstavby boli náklady na celý projekt odhadnuté na 2 mil. eur.

Po dokončení by mala byť majetkom Mesta Piešťany, ktoré bude hradiť náklady na energie alebo ju prostredníctvom svojej rozpočtovej organizácie prevádzkovať.

Diplomat Arána bola tiež jednou z tém včerajšej mestskej rady. Primátor Miloš Tamajka poslancov informoval, že nové parkovisko pri hale nebude zrejme v čase jej otvorenia ešte hotové. Jeho výstavbu financuje samospráva, ktorá zatiaľ iba vybrala dodávateľa. Zmluva ešte nie je podpísaná. Kolaudáciu by to však nemalo zabrzdiť.

piestanske_cajky_diplomat_arena_foto_laco_duracka_1 piestanske_cajky_diplomat_arena_foto_laco_duracka_2 piestanske_cajky_diplomat_arena_foto_laco_duracka_3

Text: Martin Palkovič Foto: Laco Duračka – facebook.com/piestanskecajky