Basketbal: Čajky sú sklamané, na Európsky pohár nepostúpili

Iba päť bodov chýbalo v súčte dvojzápasu piešťanským basketbalistkám k postupu do základnej skupiny Európskeho pohára. Súperkám z PEAC-Pécs podľahli v Diplomat aréne 64:78.

Čajkám nevyšiel už úvod domáceho zápasu a napriek tomu, že do konca prvej štvrtiny dokázali vyrovnať, Pécs aj potom držal náskok. O 6 bodov boli domáce hráčky lepšie až po prvom polčase.
Čajkám sa však nedarilo ani v úvode druhej časti zápasu a vysoký rozdiel stiahli až 6 minút pred koncom. Pécs však tlaku odolával lepšie a nakoniec zvíťazil 64:78.

Keďže slovenské vicemajsterky v prvom zápase kvalifikácie o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA vyhrali 74:64, na postup im doma chýbalo iba päť bodov. V tíme preto po prehre zavládlo obrovské sklamanie.

„Boli sme na ne takticky pripravené, ale nezvládli sme to. Beriem za to zodpovednosť. Myslím, že som prvá tá, čo zlyhala, nedala som tím dokopy. Beriem za to zodpovednosť,“ povedala po zápase novinárom zastupujúca kapitánka Sabína Oroszová.

Tréner Martin Pospíšil dodal, že Pécs hral v súčte 80 minút lepšie: „Jeden obrovský aspekt prečo sme smutní a dôvod nášho nepostupu je naša vlastná sebadisciplína, ktorá bola veľmi zlá.“

cajky-pecs-1 cajky-pecs-2 cajky-pecs-3 cajky-pecs-4 cajky-pecs-6 cajky-pecs-7 cajky-pecs-8 cajky-pecs-9

Text a foto: Martin Palkovič