Basketbal: Čajky pred vypredanou Diplomat arénou Košice neporazili

Ani druhé finálové stretnutie nebolo pre Piešťanské Čajky úspešné. Basketbalistky z kúpeľného mesta pred vypredanou Diplomat arénou nedokázali zvíťaziť a po zle odohranej druhej polovici stretnutia napokon prehrali 55:71. Good Angels vedú 2:0 na zápasy a séria pokračuje v sobotu v Košiciach.

Čajky zaznamenali prvé dva body zásluhou Parker po pár sekundách, po dvoch a pol minútach trafila Oroszová trojku na 8:4. Kupčíková štyri minúty pred koncom vyrovnala na 8:8 a hostky sa prvýkrát dostali do vedenia tri minúty pred koncom prvej časti, opäť po dvoch bodoch Kupčíkovej. 15. sekúnd pred koncom Košičanky po dvoch bodoch Oblak odskočili na 15:10 po prvej časti.

V druhej štvrtine padol kôš až po dvoch minútach a to hneď za tri body od Žirkovej 10:18. Na druhej strane rovnako odpovedala M. Páleníková. Hostky síce krátko odskočili, no T. Páleníková trojkou znížila na 18:20. Tá istá hráčka ďalšou trojkou znížila na 21:23. Parker potom premenenými štyrmi trestnými hodmi v krátkom slede dotiahla na 25:28. Na polčas sa šlo za stavu 27:31.

Druhý polčas otvorila Oroszová dvomi bodmi, po štyroch minútach dala za tri body Oblak a Košice viedli o 8 bodov 39:31. Kupčíková trafila štyri minúty pred koncom trojku – 33:45. Čajkám sa nedarilo v útoku a v defenzíve to tiež škrípalo, minútu pred koncom sa hostky dostali na rozdiel 52:36. Zároveň s klaksónom upravila na 56:40 po tretej časti Oblak.

Piešťanky sa v poslednej časti pokúšali opäť zmazať manko, no hostky si svoje vedenie opäť postrážili a skúsenou hrou nedovolili Čajkám zdramatizovať stretnutie. Good Angels tak vedú 2:0 na zápasy a už v sobotu budú môcť na domácej pôde rozhodnúť o svojom titule.

M. Pospíšil, tréner Čajok: „Treba to objektívne zhodnotiť, dnes sme na Good Angels nemali. Hrali tvrdý a agresívny basketbal s dostatočnou dávkou múdrosti. To v našej hre chýbalo. Na zápas sme sa poctivo pripravovali, bohužiaľ sme ho nezvládli. Nádej na víťazstvo padla v tretej štvrtine, kedy sme mali zlý prístup a Good Angels nám odskočili.“

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 55:71 (10:15, 27:31, 40:56)

Čajky: Engelman 16, Parker 12, T. Páleníková 8, Oroszová 7, M. Páleníková 3 (Whittington 7, Dudášová 2, Pilátová, Balážová). Tréner: M. Pospíšil

Good Angels: Oblak 17, Kupčíková 14, Jurčenková 12, Hruščáková 7, Bálintová 8 ( Žirková 7, Stehlíková 5, Hrynko 1, Janoščíková). Tréner: P. Jankovič

TH: 25/22 – 27/21. FAULY: 27 – 26, 5 faulov: 36. Parker. TROJKY: 5 – 6. DIVÁCI: 1000. ROZHODCOVIA: Tomašovič, Doušek, Margala. ŠTVRTINY: 10:15, 17:16, 13:25, 15:15)

basket_cajky_kosice_11 basket_cajky_kosice_10 basket_cajky_kosice_09 basket_cajky_kosice_08 basket_cajky_kosice_06 basket_cajky_kosice_05 basket_cajky_kosice_04 basket_cajky_kosice_03 basket_cajky_kosice_01basket_cajky_kosice_07

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič