Basketbal: Čajky podľahli Besiktasu Istanbul 60:65

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Tím, ktorý sa podarilo piešťanským basketbalistkám zdolať na jeho domácej pôde, dnes v Diplomat aréne zvíťazil iba tesným výsledkom.

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrnejší a družstvá sa pomalšie rozbiehali. Po piatich minútach Čajky viedli 11:5, vďaka rýchlym protiútokom i dobrej hre pod košom na oboch stranách. V druhej polovici prvej štvrtiny to Čajkám nešlo v koncovke a hosťujúce hráčky vyrovnali po chybe Parker na 11:11.

V druhej štvrtine sa pokračovalo v podobnom štýle, Čajkám sa nedarila streľba, no hostky tiež nehrali príliš presvedčivo. V polovici druhej časti viedli o dva body (16:18). Do konca polčasu sa rozdiel v skóre nenavýšil a na prestávku sa šlo za stavu 20:24.

Po polčase začali lepšie hostky a dostali sa až do sedembodového vedenia. Čajky však súperovi nedovolili viac odskočiť a po polovici tretej časti vyrovnali na 31:31. Hostky sa potom troška odpútali a po tretej časti to bolo 35:39.

Hostkám vyšiel aj vstup do poslednej štvrtiny a po dvoch a pol minútach viedli 43:35. Čajky sa v poslednej štvrtine snažili dothanuť súperky zo všetkých síl, no v hosťujúcom drese úradovala Pondexter, ktorá spoľahlivo premieňala všetky svoje pokusy. Drámu do posledných sekúnd však Čajky nestačili preklopiť na svoju stranu, a hoci trojky Dudášovej, či T. Páleníkovej znamenali zníženie, hostky napokon svoje vedenie udržali a vyhrali 60:65.

„Chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Niektoré naše hráčky nezvládli zápas tak, ako by sme očakávali a to bolo kľúčové. Stále máme na čom pracovať. Niekedy to nie je len o zručnostiach, ale aj o mentálnej stránke. U hostí na seba zobrala absolútno zodpovednosť Cappie Pondexter, ktorá rozhodla v kľúčových momentoch a ukázala, akou veľkou hráčkou je,“ zhodnotil tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – Besiktas JK Istanbul 60:65 (11:11, 20:24, 35:39)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 7, Bartoňová 2, Engelman 11, M. Páleníková 8, Parker 12 (Dudášová 9, Oroszová, Pilátová, Felixová, T. Páleníková 11) Tréner: M. Pospíšil.

Besiktas JK Istanbul: Cora 6, Ivegin 10, Ivankovic 15, Pondexter 24, Grishaeva 7 (Guler 3) Tréner: Omer Buharali

TH: 9/7– 27/22. FAULY: 23 – 13, 5 faulov: 35. L. Krč-Turbová. TROJKY: 7 – 5. DIVÁCI: 700. ROZHODCOVIA: Kovacevic, Rohacky, Kunosic. ŠTVRTINY: 11:11, 9:13, 15:15, 25:2

basket_cajky_besiktas_01 basket_cajky_besiktas_02 basket_cajky_besiktas_03 basket_cajky_besiktas_04 basket_cajky_besiktas_05 basket_cajky_besiktas_06 basket_cajky_besiktas_07 basket_cajky_besiktas_08  basket_cajky_besiktas_10 basket_cajky_besiktas_11

Text: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič