Vodné pólo: Piešťany porazili Žilinu aj Topoľčany

Muži Klubu vodného póla Kúpele Piešťany po základnej časti extraligy obsadili konečnú 7. priečku a v súťaži pokračujú v skupine o 5. – 8. priečku.

Nadstavba odštartovala 18. marca zápasom proti Žiline v nováckom bazéne. Domácim družstvom boli Žilinčania, ktorí mali v prvej polovici stretnutia miernu prevahu a viedli po druhej štvrtine 4:3, naše družstvo postupne preberalo iniciatívu a počas tretej štvrtiny  stav otočili v náš prospech, v poslednej časti hry kontrolovali mierny náskok a nakoniec sa radovali z víťazstva.

Druhý zápas odohrali Piešťanci 25. marca v topoľčianskom bazéne, kde zvyknú domáci potrápiť každého.

Začiatok bol podobný ako so Žilinou, keď na ukazovateli skóre svietil nerozhodný stav 3:3. Druhá polovica bola opäť v našom podaní lepšia a postupne sme zvyšovali náskok, hlavne počas poslednej štvrtiny a zaslúžene sme zvíťazili 9:5.

Cieľom KVP Kúpele Piešťany v nadstavbe je posunúť sa v tabuľke vyššie ako po základnej časti a zabojovať o celkové piate miesto, čím by naši vodnopólisti obhájili postavenie zo Slovenského pohára.

Mladé mužstvo má na to všetky predpoklady – vekom takmer sú to všetci ešte juniori a kadeti, dokonca už nastupujú i hráči z družstva starších žiakov, čo je veľkým prísľubom do nasledujúcich ročníkov. Potvrdzuje to i priebežná druhá priečka v juniorskej lige.