Szilárd Petényi: Výhodou je súdržnosť kolektívu nášho tímu

Starší žiaci zažívali náročnú jeseň. Hodnotenie celej časti a jarné ciele prezradil tréner U15 Szilárd Petényi.

Jesenná bilancia a nelichotivé postavenie v tabuľke /16. miesto/, nám potvrdzuje stav a obavy, o ktorých sme sa pri vzájomných konzultáciách a predsezónnych úvahách zacielených na možnosť uspieť v konfrontácii s ostatnými tímami zaoberali.

Jednou z hlavných príčin je ročníkové zloženie tímu: 15x – ročník 2004 ,7x -2003. Pravidelne hrajúcich v 2. lige v základnej zostave 8-9 hráčov s ročníkom narodenia 2004, kde absentuje väčšie množstvo hráčov narodených v roku 2003. Do novej sezóny tím prešiel výraznou obmenou, je dostatočne široký a bol doplnený o niektorých hráčov z okolia Topoľčian, a práve doplnenie zohralo významnú úlohu v zmysle ako tak konkurovať ostatným tímom.

Avšak naďalej pretrváva skutočnosť, že sme výrazne omladení, čo v budúcnosti môže byť výhodou, ale v súčasnosti v meraní síl s družstvami, ktoré disponujú staršími hráčmi, nás to stavia do úplne inej polohy, prevažne čelíme väčšej skúsenosti, zdatnosti, ktorá sa premieta aj prirodzene v zvyšujúcej a dotvárajúcej sa hráčskej kvalite vzhľadom k veku. Aj napriek uvedeným skutočnostiam sme v sezóne neodišli porazení z ihriska 8 krát, čo predstavuje polovicu všetkých stretnutí. Výsledkovo sme sa dokázali presadiť aj proti favorizovaným tímom – Dubnica 1:1,Sereď 2:2, víťazstvos Lokomotívou TT a v Moravanoch…

Najvýraznejšie pokroky a tímový prejav

Úvodné stretnutia a posledné v hernom prejave nesú výrazne odlišné znaky, postupný nárast sebavedomia, lepšia organizácia a spolupráca najmä v defenzívnej fáze, individuálne výraznejšie zlepšenia niektorých jednotlivcov.

Odhliadnuc od výsledkov, herný prejav v oboch fázach je v celku ucelený, mnohokrát aj s racionálnou myšlienkou ako prekonať obranu súpera, a je založený na snahekombinovať, čo niekedy zmarí nedokonalá technická stránka hráčov .Taktická vyspelosť a hráčska inteligencia je rôznorodá. Nedostatky však nahrádzame bojovnosťou a dôrazom.

Slabé a silné stránky mužstva

V prípade ak toto mladé mužstvo prevažne tvorené z ,,2004,,uspeje v boji o záchranu, budem považovať za silnú stránku skúsenosť získanú proti starším hráčom. Ďalej je dôležité, že súdržný kolektív nepodľahol frustrácií z neúspešných výsledkov.

Ako slabšie stránky vnímam efektivitu v zakončení a celkovo ofenzívnu fázu, ktorá zaostáva za  defenzívnou. Za problematické sa ukazuje rozhodovanie a samotné riešenie pri vzniknutých herných situáciách s možnosťou ohroziť bránu súpera. V niektorých zápasoch bol dobrý výkon s možnosťou aj výsledkovo uspieť zmarený individuálnym zlyhaním jednotlivca v závere zápasu (Prievidza, Topoľčany, Bánovce, Dubnica, Komárn). Do listiny strelcov sa zapísalo 6 hráčov v poradí – Šimek 6, Vyhlídal 5, Maco 4, Daňhel 3, Kluka 1, Vereš 1

Cieľom do jarnej časti je zodpovedne sa pripravovať a urobiť všetko pre záchranu a zotrvanie v 2.lige

Zdroj: MB/TK PFK