20.03.2017 # 12:35 # 12:35

Rugby: RUC Piešťany vysoko zvíťazil nad RK Bratislava

Po náročnej zimnej príprave sme úspešne odštartovali jarnú časť sezóny 2016/17. V nedeľu 19. marca 2017 sme si zmerali sily s úradujúcim majstrom Respect Development ligy RK Bratislava na neutrálnom ihrisku v Čunove.

Do zápasu sme nastúpili s miernou nervozitou, ktorá sa však po niekoľkých sekundách úplne vytratila a hrali sme si svoje rugby. Kvalitne pripravený súper z Bratislavy bol od začiatku mierne zaskočený a už v úvodných minútach zápasu sa nám podarilo skórovať. Hrali sme zodpovedne a podľa presných pokynov trénera.

Napriek váhovej prevahe súpera sme sa nebáli útočiť a využívali sme najmä svoju rýchlosť a mládežnícku drzosť, keď sa nám niekoľko krát podarilo individuálne presadiť a navyšovať skóre.

Každý hráč si plnil svoju úlohu, zodpovedne sme bránili a opakovane sme sa dostávali do smrtiacich brejkov. Polčasový stav vyznel jednoznačne 0:41. Po prestávke sme sa opäť bavili hrou a pridali ešte nejaké „päťky“. V závere sme mierne poľavili a súper sa dostal do zakončenia.

Po bojovných 80 minútach sa ukazovateľ skóre zastavil na 20:80.

Zhodnotenie zápasu od prezidenta klubu Terryho Purtona: „Výsledok je len číslo. V prvom rade sa tešíme z predvedeného výkonu celého tímu, ktorý opäť zaznamenal výrazný progres. Chcel by som pochváliť najmä nováčikov, ktorí si viedli počas celého zápasu veľmi dobre.

Dokazuje to len fakt, že rugby je hra pre každého. Napriek vysokému víťazstvu sme stále nohami na zemi, budeme naďalej tvrdo pracovať a tešiť sa z hry. Rugby je zábava. To je základ. V neposlednom rade ďakujem organizátorom, Slovenskej rugbyovej únií, súperovi, rozhodcom, hráčom a partnerom, vďaka ktorým sme sa mohli na zápas dopraviť pohodlne vlastným autobusom.“

Text a foto: RUC Piešťany

X