Rugby: Malí Piešťanci predviedli peknú tímovú hru

V sobotu 10. júna 2017 sa domáce ihrisko 1. RC Slovana Bratislava v Čunove zaplnilo mladými nádejami Slovenského, ale aj Českého rugby, aby odohrali v poradí už tretí turnaj detí v tomto roku.

Pre skvalitnenie turnaja si organizátori pozvali aj RC Brno Bystrc so svojimi žiackymi kategóriami, ktorí nám v duchu fair-play ukázali svoju rugbyovú vyspelosť. Samozrejme naši minirugbisti nemohli chýbať.

Za príjemného slnečného počasia sme odohrali viacero zápasov v kategórií U10 a takisto U12. Chlapci podali presvedčivé výkony v oboch kategóriách. Prišli na rad aj prvé prehry a miestami aj slzy, ale aj to k rugby patrí.

Dôležitejšie však bolo, že si chlapci s chuťou zahrali a prezentovali sa peknou tímovou hrou. V mene celého organizačného tímu by som chcel zložiť poklonu chlapcom, ktorí hrdo a dôstojne reprezentovali mesto Piešťany a takisto naše piešťanské rugby.

Pamätajte Rugby je zábava a vidíme sa na tréningu! V neposlednom rade by som chcel poďakovať rodičom za podporu a verím, že si takisto užili super rugby deň.

Minirugby Piešťany: Dominik Košťál, Daniel Košťál, Jakub Rusnák, Maxo Cenkner, Alex Bartovic, Max Martinkovič, Daniel Valek, Daniel Nemec, Dávid Drobný, Matej Stano a Marek Bača

Tréneri: Filip Kráľ, Dávid Košťál


Sobota okrem detí patrila aj poslednému kolu Majstrovstiev Slovenska v rugby 7´s Memoriál Tonyho Puverle, kde si to o titul rozdali tradičný rivali Slovan Bratislava a Spartak Trnava.

Piešťanskí „sedmičkári“ sa od začiatku turnaja trápili a hľadali hernú pohodu. V prvom dueli nás zaskočil takticky veľmi dobre pripravený tím RK Bratislava, ktorý nás v podstate porazil svojimi kopmi za obranu v napínavom závere zápasu. Následne sme prehrali s neskoršími majstrami zo Slovanu, ktorí boli prešli turnajom bez straty bodu.

Po zápase so Slovanom nás čakali „majstrovsky“ motivovaní hráči Spartaka Trnava. Síce sme nastúpili nebojácne a pomerne dlho sme odolávali skúseným Trnavčanom, ale na konci sa radoval Spartak. Čo bolo však dôležitejšie objavili sme v sebe dostatok elánu, energie a zápas sme si do posledného hvizdu rozhodcu naozaj užili. Nasledoval zápas s rivalmi zo Žiliny. Výkon chlapcom od prvej minúty gradoval, dostavali sme sa často do individuálnych únikov aj s podporou spoluhráčov, čo vyvrcholilo viacerými položeniami.

V konečnom poradí Memoriálu Tonyho Puverle sme obsadili „zemiakové“ štvrté miesto. Máme stále mladý a perspektívny tím, ktorý sa stále učí a zdokonaľuje. Náš čas ešte príde!


Aby toho nebolo málo, tak v sobotu sa súčasne uskutočnil ukážkový tréning žien RUC Piešťany, ktoré nám svojou zanietenosťou a odhodlaním robia obrovskú radosť. Ďakujeme baby, ste úžasné!

Veľká vďaka patrí našim partnerom, bez ktorých by sme si pohodlne neužili túto super rugby sobotu.

Rugby zdar!

Filip Kráľ, Rugby Piešťany