16.06.2017 # 12:46 # 12:46

Rugby: Malí Piešťanci predviedli peknú tímovú hru

Inzercia

V sobotu 10. júna 2017 sa domáce ihrisko 1. RC Slovana Bratislava v Čunove zaplnilo mladými nádejami Slovenského, ale aj Českého rugby, aby odohrali v poradí už tretí turnaj detí v tomto roku.

Pre skvalitnenie turnaja si organizátori pozvali aj RC Brno Bystrc so svojimi žiackymi kategóriami, ktorí nám v duchu fair-play ukázali svoju rugbyovú vyspelosť. Samozrejme naši minirugbisti nemohli chýbať.

Za príjemného slnečného počasia sme odohrali viacero zápasov v kategórií U10 a takisto U12. Chlapci podali presvedčivé výkony v oboch kategóriách. Prišli na rad aj prvé prehry a miestami aj slzy, ale aj to k rugby patrí.

Dôležitejšie však bolo, že si chlapci s chuťou zahrali a prezentovali sa peknou tímovou hrou. V mene celého organizačného tímu by som chcel zložiť poklonu chlapcom, ktorí hrdo a dôstojne reprezentovali mesto Piešťany a takisto naše piešťanské rugby.

Pamätajte Rugby je zábava a vidíme sa na tréningu! V neposlednom rade by som chcel poďakovať rodičom za podporu a verím, že si takisto užili super rugby deň.

Minirugby Piešťany: Dominik Košťál, Daniel Košťál, Jakub Rusnák, Maxo Cenkner, Alex Bartovic, Max Martinkovič, Daniel Valek, Daniel Nemec, Dávid Drobný, Matej Stano a Marek Bača

Tréneri: Filip Kráľ, Dávid Košťál


Sobota okrem detí patrila aj poslednému kolu Majstrovstiev Slovenska v rugby 7´s Memoriál Tonyho Puverle, kde si to o titul rozdali tradičný rivali Slovan Bratislava a Spartak Trnava.

Piešťanskí „sedmičkári“ sa od začiatku turnaja trápili a hľadali hernú pohodu. V prvom dueli nás zaskočil takticky veľmi dobre pripravený tím RK Bratislava, ktorý nás v podstate porazil svojimi kopmi za obranu v napínavom závere zápasu. Následne sme prehrali s neskoršími majstrami zo Slovanu, ktorí boli prešli turnajom bez straty bodu.

Po zápase so Slovanom nás čakali „majstrovsky“ motivovaní hráči Spartaka Trnava. Síce sme nastúpili nebojácne a pomerne dlho sme odolávali skúseným Trnavčanom, ale na konci sa radoval Spartak. Čo bolo však dôležitejšie objavili sme v sebe dostatok elánu, energie a zápas sme si do posledného hvizdu rozhodcu naozaj užili. Nasledoval zápas s rivalmi zo Žiliny. Výkon chlapcom od prvej minúty gradoval, dostavali sme sa často do individuálnych únikov aj s podporou spoluhráčov, čo vyvrcholilo viacerými položeniami.

V konečnom poradí Memoriálu Tonyho Puverle sme obsadili „zemiakové“ štvrté miesto. Máme stále mladý a perspektívny tím, ktorý sa stále učí a zdokonaľuje. Náš čas ešte príde!


Aby toho nebolo málo, tak v sobotu sa súčasne uskutočnil ukážkový tréning žien RUC Piešťany, ktoré nám svojou zanietenosťou a odhodlaním robia obrovskú radosť. Ďakujeme baby, ste úžasné!

Veľká vďaka patrí našim partnerom, bez ktorých by sme si pohodlne neužili túto super rugby sobotu.

Rugby zdar!

Filip Kráľ, Rugby Piešťany

Inzercia
X