Pohár SNP: Kajak&Kanoe Piešťany získal 10-krát zlato na domácej vode

Na piešťanskej Sĺňave sa počas víkendu (19. – 20. augusta 2017) uskutočnili tradičné preteky v rýchlostnej kanoistike Pohár SNP, posledné bodované v tejto sezóne v rámci Slovenského pohára. Krásne výsledky sú odmenou za celoročnú tréningovú prípravu a chuť mladých športovcov merať si svoje sily a vyhrávať.

Medzi mužmi bol najlepší v K1 na 500 i 1000 m Piešťanec MICHÁLEK Matej (štartuje za ŠCP Bratislava), Piešťanská najsilnejšie zastúpená kategória chlapci 14 ročný K1 500 a 1000m tak ako počas celej sezóny „vymietli „ všetky tri medajlové miesta RYBANSKÝ Daniel 2 x zlato, PODHRADSKÝ Samuel 2 x striebro, DANAŠ Matej 2 x bronz a 2 x striebro z K2. Dvojkajak Rybanský – Podhradský s prehľadom vyhrali aj kategóriu K2 500 aj 1000m

2x zlato v C1 Kadetky 500 a 1000m získala kanoistka MORAVČÍKOVÁ Silvia 15r. ktorá sa rovnako ako kajakárky Timea HENRY 15r,  Nicol ŠÚTOVSKÁ 15r zaradila medzi Olympijské nádeje . 2x zlato získala v C1 Dievčatá 13  500 a 1000 BALÁŽOVÁ Tamara (13)

Striebro: K2 Kadetky 1000 HENRY Timea (15) a ŠUTOVSKÁ Nicol (15)

Striebro: C1 Dievčatá 13 1000 LEHUTOVÁ Alexandra (13)

Striebro: K1 Dievčatá 12 ŠVECOVÁ Romana (12)

Striebro: C1 Chlapci 14 500 SZOBOLOVSZKY Michal (14) na 1000 m Bronz

Striebro: K1 Dievčatá 13 500 TRAKALOVÁ Tatiana (13) na 1000 Bronz

Bronz: K1 Chlapci 12 CHALÁS Martin (12)

2x Bronz: C1 Juniori 500, 1000 POLAKOVIČ Michal (18)

2x Bronz:  C1 Muži 500 , 1000 LENICKÝ Michal (20)

Najkrajším a najmilším pretekom býva KRPEC CUP v ktorom sa odvážne pustia na vodu tie najmenšie deti. Aj tu sme mali víťaza . Stal sa nim JURČO Matej.

Uznanie si zaslúžia všetci pretekári od najmenších až po veteránov: BÁBIK Martin (11), CHALÁS Lukáš (10), TAPUŠIK Tomáš (9), KŘEN Martin (9), NOŠKOVÁ Emelie (12), GAVOROVÁ Hana (12), MURAŇSKÁ Tereza (12), BOŽÍKOVÁ Simona (10), JURČO Branislav (14), RAGULA Daniel(14), ZRUTTA Michal (13), CHALÁS Martin (12), JURČO Michal (15), ŠVEC Šimon (13), DROŽDIAK Alexander (13), PEŠEK Branislav (13), RAGULA Dávid (18), HLADKÝ Dušan (13)

muži: BÓRI Alexander (20), JACKO Jerguš (22) a veterán ZRUTTA Ján

K záveru pretekov patrí už tradične  štart v kategórií K2 MIX kde si s obrovskou radosťou sadnú do kajakov také kombinácie pretekárov, ktoré sa na vode nikdy nestretnú napr: sestra s bratom , otec s dcérou, veterán s nováčikom a kanoista s kajakárkou.

Za prípravu vydareného podujatia ďakujeme klubu Kajak & Kanoe Piešťany , trénerom, dobrovoľníkom za pomoc a divákom za účasť.

Text: Tlačová správa  Foto: archív klubu