Hádzaná: Piešťany vyhrali základnú časť 1. ligy

Hádzanári MHK Piešťany privítali v nedeľu 19. marca súperov z Martina, ktorí bojovali o druhú priečku v tabuľke. Domácim sa opäť podarilo zvíťaziť a udržať si prvenstvo v základnej časti 1. ligy.

Úvod zápasu Piešťanom vyšiel, po zákrokoch Kapšu a góloch Grúňa a Salvatu viedli v 5. min 2:0. Po vlastných chybách dovolili Martinu rýchlo vyrovnať na 3:3 a v 9. min. išli hostia do vedenia. Náskok si dokázali udržať až do konca polčasu 14:17.

Domácim sa nedarilo ubrániť najme pivota hostí, v útoku robili chyby v rozohrávke, čo trestali Martinčania rýchlymi gólmi.

Na začiatku druhého polčasu odskočili hostia na 14:18 . Domáci vysunuli obranu začali získavať lopty a v 35. minúte vyrovnali na 18:18. Hrala sa obojstranne rýchla hádzaná pri ktorej obe družstvá viac mysleli na útok ako na obranu. V 41. min. sa Piešťany po dvoch góloch Lacušku ujali vedenia 24:23.

Opäť spravili chyby v rozohrávke, čo Martinčania využili na 24:25 a v 45. min. už viedli hostia 25:27.
Po troch góloch Jadroňa však bolo vyrovnané na 30:30 a v 53. min. po dvoch góloch Salvatu odskočil Piešťany na 34:32 aj napriek vylúčeniu Lacušku aktívnou hrou v útoku si udržiavali mierny náskok.

V 58. min. po góloch Salvatu a Miženka viedli Piešťany 37:34. Posledný gól Piešťan strelil s chuťou hrajúci Lacuška. Hostia už len gólom z poslednej sedmičky upravili na 38:36.

„Martin prišiel v najsilnejšom zložení. Zápas sa musel divákom páčiť padlo veľa gólov. Obe družstvá trestali chyby súpera na rýchle protiútoky. Bol to zápas, v ktorom mohli body získať obe družstvá. V rozhodujúcich chvíľach nám pomohli obaja brankári – Kapša chytil dve sedmičky a v závere Kosák tiež chytil viacero striel. Podarilo sa nám vyhrať kolektívnym výkonom. Bojovali sme aj za nepriaznivého stavu. V závere strelil dôležité góly Salvata, ktorý naskočil na posledných desať minút. V druhom polčase sme ešte zrýchlili hru. Výborný výkon podal Lacuška sekundovali mu ešte Strižinec, Jadroň a Franta. Ďakujeme divákom, ktorí nás hnali dopredu aj za nepriaznivého stavu. Po tomto zápase nás čaká po týždňovej prestávke nadstavba v boji o celkového víťaza 1 ligy, kde sa stretnú družstvá z prvej štvorky,“ zhodnotil tréner Martin Nedorost.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák – Lacuška 7, Jadroň 9, Halo 2, Franta 6, Strižinec 6, Majerník , Grúň 1, Salvata 4, Vlado, Macek, Stano, Miženko 3,