Hádzaná: Piešťany v úvode nadstavby nezaváhali, Levoču porazili 37:31

V prvom kole nadstavby privítali hráči MHK Piešťany na domácej palubovke súperov z Levoče. Aj tento zápas piešťanskí hádzanári vyhrali. Hostí porazili 37:31.

V úvode Piešťany viedli o gól a po troch góloch Miženka odskočili na 6:3. Po kombinácia v útoku zvyšovali postupne svoj náskok až na 14:7 v 15. minúte. Polčas sa končil stavom 21:12.
Na začiatku druhého polčasu zvyšovali domáci na 25:14. Pri ich hernom výpadku sa Levoči podarilo znížiť po sérii rýchlych protiútokov v 42. min. na 26:22. Po oddychovom čase opäť spresnili hru a v 52. min. Franta upravoval na 35:25. Domáci v závere dovolili Levoči ešte upraviť skóre na záverečných 37:31

„Levoča nám dokázala ako jediná zobrať bod. Mali sme pred zápasom rešpekt. Začiatok zápasu nám vyšiel – od začiatku sme diktovali našu hru. Už v prvom polčase si zahrali všetci hráči. Viacerí sa presadili. Škoda dvoch slabších pasáži, keď sme zbytočne stratili náskok, ale dokázali sme zabrať na vyššie obrátky a zvýšiť náskok a kontrolovať priebeh zápasu. Na môj vkus sme dostali v druhom polčase veľa gólov, po našich chybách v rozohrávke. Na budúci týždeň nás čaká súboj o prvé miesto a takéto chyby nás môžu mrzieť. Počas celého zápasu sme hrali kombinačne a zakončovali po pripravených akciách alebo po dobrej práci v obrane a zakončovaní z protiútokov. V bráne nás podržali Kapša a Kosák, V poli si zahrali všetci hráči aj keď sa strelecky nepresadili. Ďakujeme skvelým divákom a tešíme sa že na Stupavu ich príde viac,“ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Piešťany najbližšie hostia Supavu v nedeľu 9. apríla o 17:00 h.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák – , Matejovič I. , , Halo 9, Franta 7, Strižinec 3, Majerník 5, Grúň 1, Salvata 2, Miženko 9 , Macek 1, Stano.