Hádzaná: Piešťany porazili Vajnory a sú stále na čele tabuľky

Do jarnej časti sezóny v nedeľu vstúpili piešťanskí hádzanári, ktorých čakala predohrávka s Vajnormi. Víťazstvom sa chceli domáci pozitívne naladiť na naštartovanie bojov pred záverom základnej časti.

Káder MHK Piešťany tesne pred začiatkom ligy posilnili brankári Michal Kosák a Michal Drlička. K dlhodobo zraneným sa zaradil Filip Matejovč. Na prvé kolá bude chýbať Majerník.

V základnej časti odohrajú Piešťany ešte tri zápasy – v Dunajskej Strede a doma s juniormi ŠKP a Martinom. Cieľom Piešťancov je vyhrať základnú časť. Momentálne vedú 1. ligu o tri body.

V nadstavbe musia zabojovať o čo najlepší výsledok. V prípade nespustenia spoločnej Česko-Slovenskej ligy by bolo v hre opäť bojovať o miestenku v extralige.

V úvode nedeľného zápasu proti Vajnorom po kombinácii otváral Salvata 1:0. Domáci sa len ťažko presadzovali na postavenú obranu a keď zakončovali po kombinácia nepremieňali šance.

Vajnory sa rýchlo ujali vedenia po rýchlych kontrách 1:3. Piešťany v 10. min otočili skóre na 6:5 V 18. min od stavu 10:9 odskočili a v 23. min už Piešťany viedli 13:9.

Do konca polčasu prenechali aktivitu na vajnorskej strane a hostia otočili na 14:15. Piešťanci zahodili štyri sedemmetrové hody a Kapša chytil Vajnorom dva.

V prvom polčase sa strelecky darilo Miženkovi 4, Kotula, Franta a Feješ 2, Lacuška, Halo, Salvata po 1 góle.

V druhom polčase Piešťany nielen zlepšili obranu, ale v útoku postupne začali premieňať šance a v 38. min vyrovnali na 17:17. Následne sa ujali vedenia 18:17. Vajnory po chybách otočili a až do 46. min boli neustále vo vedení o gól – 21:22 Po viacerých zákrokoch Kosáka Piešťany otočili do 49. min 24:22 V 55. min už viedli 28:23. A doviedli zápas do víťazného konca.

Vyjadrenie trénera: „Vedeli sme že Vajnory sú pre nás ťažký súper všetky posledné zápasy s nimi boli vyrovnané až do konca. Počas zimnej prestávky sme neodohrali žiadny prípravný zápas, čo bolo vidieť najme na začiatku stretnutia. Vytvorili sme si šance, len sme ich nepremieňali a nepremeniť štyri sedmičky tak to už bolo veľa. Chlapci aj napriek tomu bojovali o každú loptu a zlepšenie prišlo v druhom polčase. Vychádzali sme z obrany, v ktorej podal výborný výkon najme Lacuška postupne sa pripojili Feješ a Salvata. Veľa odbehal Kotula. Za bojovný výkon celého družstva sme si zaslúžili vyhrať aj keď po hernej stránke tomu ešte veľa chýba. Divákom treba poďakovať za fantastickú atmosféru najme v druhom polčase. Zápas sa im musel páčiť.“

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák – Lacuška 6, Feješ 3, Matejovič I., Halo 5, Franta 4, Strižinec 1, Miženko 6, Grúň, Salvata 2, Molnár, Kotula 2, Macek, Stano.