Hádzaná: MHK Piešťany prehrali v Levoči

V štvrtom kole nadstavby o 1. až 4. miesto cestovali Piešťanci do Levoče, kde prehrali 35:27.

V úvode zápasu sa ujali Piešťany po strele Majerníka vedenia 0:1. Domácim sa darila hra v útoku a otočili na 5:2. Po sérii štyroch gólov sa podaril hosťom obrat na 11:12, ale pri vylúčení Kotulu Levočania opäť otočili na 14:12. V záverečných sekundách prvého polčasu ešte znižoval Halo na 14:13.

V druhom polčase začali Piešťany v oslabení, ale aj napriek tomu hrali aktívne v útoku. Až do 44. min. prehrávali 22:20. V tejto časti hry kopili chyby v obrane čím umožnili Levoči ľahko skórovať a udržiavať tesný náskok ako zlomová sa ukázala 45. minúta, keď Halo nepremenil rýchly protiútok a následne bol za faul vylúčený Majerník. Domáci odskočili na rozdiel 26:22. V 53. min. už domáci viedli 32:22, keď využívali chyby hostí v rozohrávke. V záverečných minútach znížil Macek dvomi gólmi na konečných 35:27.

„Do Levoče sme cestovali v oklieštenej zostave. Cítil som sa ako tréner Cíger – veľa hráčov sa z rôznych dôvodov ospravedlnilo, bol problém zložiť družstvo dokopy. Tým hráčom, čo boli v Levoči, nemôžem nič vyčítať. Bojovali, hrali bez striedania. Až do vylúčenia Majerníka sme v útoku nehrali zle, horšie to bolo v obrane, kde nám za zlou obranou nepomohli ani brankári. Škoda. Výsledok je pre nás krutý určite sme si nezaslúžili takú vysokú prehru. Zamyslieť sa môžu hráči, ktorí s nami na zápas necestovali. Celú sezónu sa snažíme hrať hádzanú a v rozhodujúcich zápasoch musíme improvizovať. Levoča dnes zaslúžene zvíťazila. Dnešná prehra nás odsunula Na druhé miesto,“ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Už 14. mája cestujú hráči MHK Piešťany do Stupavy. V poslednom zápase sezóny, 21. mája, hostia na domácej palubovke Martin. Zápas v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina začína o 19.00 h.
Zostava MHK Piešťany: Kapša, Kosák – Halo 4, Franta 6 Strižinec 4, Majerník 5, Macek 2, Stano,3 Kotula 3.