Futbal: Muži PFK sú na čele tabuľky, prečítajte si ako ich hodnotí tréner Krajčovič

Piešťanci sú v 8. lige jednoznačne najlepším tímom, ale nevyhli sa ani kolísavým momentom. Dlhodobým cieľom je, aby s mužmi hrali aj dorastenci PFK. Takto doterajšiu pôsobenie zhodnotil tréner Michal Krajčovič.

Najlepší strelci: Jozef Glos (16 gólov), Marek Staško (14 gólov), Ján Stachura (10 gólov)

Najlepší výsledok: Nižná – Piešťany 0:10

Najvýraznejšie pokroky: Tímový prejav – plusom sú mladí hráči v zostave, ich začlenenie do kolektívu a predvedená hra.

Tímový prejav: Do každého zápasu sme nastupovali s odhodlaním o výrazné držanie lopty, časté zakončenie a po strate lopty o okamžitý pokus o jej získanie. V začiatkoch nám to robilo problémy, ale časom si to osvojili i mladší hráči a ich výkony išli postupne nahor.

Silné a slabé stránky mužstva: Vo všetkých zápasoch sme boli lepším mužstvom, no nevyhli sme sa kolísavým momentom v určitých fázach niektorých zápasov. Pokiaľ sme hrali jednoducho a koncentrovane, predvedená hra robila radosť nielen nám, ale i divákom, ktorí v pekných počtoch chodili na naše zápasy doma i vonku, za čo im chcem v mene hráčov srdečne poďakovať. Medzi silné stránky mužstva patrilo vytváranie si veľkého množstva šancí, no efektivita mohla byť ešte vyššia – vo vyšších súťažiach sa nám to môže vypomstiť. Musíme popracovať na hre po strate lopty, lebo aj slabší súperi nám z protiútokov dokázali pohroziť.

Ciele do konca sezóny: Náš náskok pred druhým mužstvom tabuľky je po jeseni 11 bodov, čo nám síce zatiaľ nedáva pocit istoty postupu, ale nič iné ako posun o súťaž vyššie neočakávame. Cieľom je zabudovanie vlastných dorastencov do prvého tímu a príprava na nasledujúcu sezónu, keď ambície Piešťan budú opäť tie najvyššie. Taktiež máme vytipovaných troch hráčov, ktorých by sme počas zimnej prípravy chceli priviesť do PFK.

Vlastné: Po jesennej časti súťaže môžem byť spokojný. Začali sme v lige, ktorá bola pre nás veľkou neznámou. Ukázalo sa, že sme v nej dominantní a patríme do niektorej z vyšších súťaží. Všetky zápasy sme s prehľadom vyhrali, súperom sme nastrieľali 77 gólov a inkasovali len 5 – a to dve mužstvá do Piešťan vôbec nepricestovali, čím mohol byť rozdiel skóre ešte vyšší. Zimná príprava pre nás začína už 7. januára, keď je na programe halový turnaj o pohár predsedu Obfz Trnava, na ktorý sme nominovaní.

Autor: MB/TK PFK