Blog Petra Benka: Pečený pstruh na kolesi

No, skúšam tu už dlhšiu dobu kdesi čosi naznačiť, že na kolesi sa dá jazdiť dlhšie trasy za pomoci vlakovej dopravy. Priznávam, že som sa tešil na to, až tu bude premávať a aj zastavovať Regio Jet, ktorý sa chválil tým, že ako má super postarané o koleskárov.

Plánoval som ako pôjdem aj s koleskom na výlet do Košíc a odkladal som to, že aby to bolo s Regio Jetom. Zdrvilo, ma, že Piešťany sú pre nich nezaujímavé. Trochu mi „zaflakovalo“ dušu, keď som zistil, že súpravy nasadené na trase Bratislava – Košice vlastne ani vagóny na koleská nemajú, takže mi už je zase milší ten náš prepravca. Začal sa starať aj o koleskárov a konkurencia pomohla, zlepšilo sa to a už veru po českom prepravcovi netúžim, leda keby tak zobrali regionálnu dopravu. To by mi sadlo. Ale inak tradá.

A tak som si začal hľadať výlety na kolesku so spoločnosťou ŽSR. Jeden taký že: kdesi v rámci návratu z nejakej severnej cesty som kúsok južne od Trenčína cca 6 km pri vodnej elektrárni na pravej strane Váhu narazil viacmenej náhodou na Farmu ryby Opatovce. Zastavil som na kofolu a pokukal, ako to vyzerá.

Celkom fajn, chytali sa tam rybeky akože za poplatok a tie nešťastné rybeky, čo už sa nejako dali chytiť nosili chlapci takému ujovi a ten ich čistil a podával takej tete, a tá teta? No tá ich grilovala. Som si povedal, že to by bol fasa výlet. Naložiť koleso do vlaku, fuk ho do Trenčína a cestou domov na kolesi papa nedeľná, pstruh – vypekaný na grileku – http://www.farmaryby.sk/

Tak som túto nedeľu dal tento výlet. 10:52 odchod Košičáku z Piešťan, naloženie koleska v poho. Vysypal som sa v Trenčíne na novém peróne a rovno do jamy a na druhú stranu. Stanicu som vynechal.

Pamätám, že ulica sa volala Hodžova, potom po nejakej hlavnejšej a nato okolo fotbalového štadióna, prebehnem po starom železničnom moste a už aj mastím na juh domov. Pred 12:00 som už aj na farme, deti lovia, pstruhy nosia, ujo pucuje, teta griluje a jeden dôležitý ujo čapuje a účtuje. Za 6 éčiek slušná porcia, plutvoš s oblohou a priznám aj jedno pivko Svijanské. Cha cha, kdeže nedeľná šnicla?

O jednej napapaný a za ďalšie necelé tri hodky doma.

Takže komu sa chce voziť na kolesi a nechce sa mu variť v nedelu a lúbi rybeky tak tento tip je špicový. Fotky prikladám. MTB a cross, sú tam aj šotoliny.

PS: Hlad a severozápadný vietor výlet opeknuje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Text a foto: Peter PN