25.11.2014 # 12:54 # 12:54

Blog Martina Palkoviča: Prečo? Načo? Začo?

Nie sú to základné novinárske otázky, napriek tomu si ich v posledných týždňoch kladiem každý deň.

Odpovede na ne vysvetlia dôvody a okolnosti vzniku portálu zpiestan.sk.

Prečo?

Web stránku zpiestan.sk som založil po odchode z úspešného regionálneho portálu PNky.sk. Vstup jeho zakladateľa a spolumajiteľa Tomáša Hudcoviča do komunálnej politiky môže totiž vyvolávať pochybnosti o nestrannosti zverejňovaných informácií. Napriek tomu, že zo strany súčasného šéfa najsilnejšieho poslaneckého klubu v novozvolenom mestskom zastupiteľstve som v súvislosti s obsahom svojich článkov nikdy nepociťoval žiadny nátlak, po komunálnych voľbách prišlo rozhodnutie osamostatniť sa.

Rozlúčili sme sa v dobrom. Tomášovi som vďačný za príležitosť, ktorú mi dal. Teraz chcem skúsiť šťastie s vlastným projektom.

Načo?

Jedinou ambíciou tohto projektu je rýchlo, kvalitne a objektívne informovať o dianí v Piešťanoch. Nemá žiadnych skrytých sponzorov, od začiatku sa musí uživiť iba z reklamy, ktorá nesmie byť politická. K jeho úspešnej existencii prispejú najväčšou mierou spokojní čitatelia a inzerenti.

Začo?

Najťažšia otázka. Nič nie je totiž zadarmo. Verím však, že portál zpiestan.sk si nájde dostatok čitateľov, ktorí postupne prilákajú aj inzerentov. Kvalitné a aktuálne informácie totiž nie sú zadarmo, ale majú svoju cenu.

Martin Palkovič

 • Ula

  Budem držať palce a určite by som rada do zpiestan.sk prispela nejakým svojim blogom. Veľmi pekná, prehľadná stránka.

 • juro

  Drzim palce nech sa dari a nech je tento web este lepsi nez pnky! Vyzera pekne! Vsetko dobre!

 • Pekný vizuál stránky. Držím palce

 • Tomáš Halo

  Fandím ti, Maťo!

 • Richard

  Stranka je user friendly, ak bude aj obsah dobry, urcite budem castym navstevnikom. Drzim palce!

 • martin

  Tak aby to bola coskoro regionalna jednotka!

 • Mucha

  Držím palec. Mne osobne by sa veľmi páčilo, keby tu ľudia mohli pridávať komenty len pod svojim vlastným menom….ano, ano, viem že je to nereálne…ale páčilo by sa mi to. Stránka sa mi páči, len maličkosť, sem tam na „mně mluví sprostě“ (rozumej po anglicky) a to nem dobre ;-)

 • kika

  dozvedla som sa to pod vianočným stromčekom, tak bohatého Ježiška, Martin – v podobe množstva čitateľov!

 • Gabriela Brestič

  Výborne. Stránka, bez bulvárnych titulkov a „treba poslať grafikovi k zalomeniu ešte dáke 3 články, ostalo tam miesto“ článkov. Držím palce celému týmu.

 • Martin

  Vazeny pan Martin Palkovič, ked uz nieco pisete tak aspon preverujte presne, Pavol Bako pochadza z Lubiny nie Hubiny, a nieje to tak daleko od Piestan. dakujem

  reakcia k: http://www.zpiestan.sk/spravy/na-koncert-pod-jedlickou-slniecko-pozvalo-specialneho-hosta/

  • Martin Palkovič

   Už je to opravené, vďaka za upozornenie.

X