Plavci ŠPK Kúpele Piešťany v Žiline vyplávali najviac medailí

V Žiline sa dňa 16.03.2024 v mestskom krytom 50 m bazéne uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Zástupcovia 24 plaveckých klubov v počte 83 pretekárov bojovali na tratiach 5, 3 a 1 km podľa vekových kategórií o majstrovské tituly a naplnenie svojich osobných túžob ako zlepšené osobné časy , tak aj umiestnenia v poradí  a body do Slovenského pohára v DP. Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní sú jedinou  oficiálnou  možnosťou zaplávať limity na vrcholné podujatia zaradenou v slovenskom plaveckom kalendári.

Pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany bojovalo v žilinskej vode 20 a odviezli si domov 15  medailí, najviac zo všetkých zúčastnených klubov. Najúspešnejšia bola Natália Ertlová keď si majstrovský titul vyplávala na 5 km mladších junioriek.  Rastislav Čačík  vybojoval v kategórii mladších juniorov striebornú pozíciu a svojim zaplávaným časom splnil limit pre účasť na júlových  Majstrovstvách Európy juniorov vo Viedni.  Na majstrovskej 3 km trati sa o striebro a bronz úspešne popasovali naše pretekárky Milica Martinkovičová a Michaela Csenkyová , ktoré v tomto poradí aj stáli na stupienku víťazov. Na 1 km trati naše dievčatá obsadili celý stupeň víťazov keď titul majsterky vybojovala Nina Frištáková strieborná bola Nelly Gáliková a bronzom dekorovali Ninu Pecháčovú. Prvé miesto a zlatú medailu si odviezla a Vivien Jägrová za výkon na 1 km medzi 10 ročnými dievčatami. Tamara Sára Žažová brala striebro a Marianna Schultzová bronz na 1 km medzi 11 ročnými dievčatami. Linda Mocháková medzi 14 ročnými na 3 km zaplávala osobný rekord a postavila sa v SPDP na prvý stupienok .Na 1 km trati hodnotenej v Slovenskom pohári DP si urobila Sabína Bališová  radosť vyplávaním striebornej pozície medzi 14 ročnými.

V kategórii Masters  na 3 km trati si vybojovali 1. Miesto a majstrovský titul Anna Kičinová , Pavel Škodný a po bronzový vavrín sa podarilo doplávať  Michaele Kičin.

Plavci Kúpeľov úspešne začali jarnú časť sezóny. Čaká ich príprava na leto a séria bazénových kontrolných pretekov, do ktorých im prajeme veľa šťastia.

Text a foto: Radoslav Suchánek