Plávanie: Mladší aj starší žiaci Kúpeľov získali po 15 medailí z majstrovstiev SR

V Šamoríne sa v termíne 2.-4.12.2022 uskutočnili plavecké majstrovstvá Slovenska mladších žiakov pri účasti 52 klubov a 225 pretekárov. Plávalo sa v priestoroch 25 metrového bazénu centra X-BIONIC® Sphere. Plavcov ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnených na majstrovstvách bolo 7 dievčat a 2 chlapci. Počínali si veľmi úspešne a vybojovali spolu 15 medailí. Najviac si ich vezie domov Michaela Csenkyová , keď bola na 50 kraul a 100 PP strieborná a za 100 kraul, 400 kraul, 100 znak a 200 znak ju dekorovali na bronzovom stupienku. Nina Frištáková si na prsiarskych tratiach 100 a 200 m vybojovala svoje prvé tituly majsterky Slovenska. Nelly Gáliková si vyplávala bronzovú medailu za výkon na 400 kraul. Nina Pecháčová po ťažkých disciplínach 800 kraul a 200 motýlik vystúpila na bronzový stupienok.

V štafetách sme vybojovali majstrovský titul na 4 x 50 PP v zložení Simona Radosavljevič, Michaela Csenkyová, Milica Martinkovičová a Lea Filipová. V kraulovej štafete na 4 x 50 m boli dievčatá strieborné v zostave Martinkovičová, Filipová , Radosavljevič a Csenkyová. Taký istý strieborný lesk mali medaile po mixových štafetách na 4 x 50 PP v zložení Sebastián Hornák, Milica Martinkovičová, Michaela Csenkyová a Tomáš tamajka. Na striebornom stupienku skončila aj mixová štafeta na 4 x 50 kraul v zostave Tomáš Tamajka, Lea Filipová, Sebastián Hornák a Michaela Csenkyová.

Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov sa konali od 9. do 11.12. 2022 v Spišskej Novej Vsi na 8 dráhovom 25 m dlhom mestskom bazéne . Účastníci v počte 234 pretekárov zo 48 klubov Slovenska prišli preukázať svoju výkonnosť po celoročnom tréningu , niektorí na záver svojej žiackej kariéry. ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo 5 dievčat a 7 chlapcov. Darilo sa im veľmi pekne , keď vylovili z vody na Spiši tiež 15 medailových umiestnení. Lucia Slámová si ich vyplávala najviac. Blysla sa na 800 v.sp. ktorý vyhrala , na 200 v.sp., 400 v.sp., 100 znak , 200 znak bola strieborná a za 100 PP brala bronzovú odmenu. Rastislav Čačík (na titulnej fotke v strede) sa stal majstrom Slovenska po peknom zlepšení na 400 PP, 400 v.sp. doplával na druhom mieste a bronzovou medailou ho odmenili za 1500 v.sp. . Kristína Királová bola medailová v ťažkej dvojkombinácii za 200 motýlik striebro a 400 PP bronz. Marko Šprlák-Zmora vybojoval strieborný stupienok na 1500 v.sp. a bronzový bol na 200 motýlik. Michaela Mosná zaplávala najhodnotnejší bodový výkon z našich plavcov podľa FINA bodov, ale na individuálny medailový úspech to v kvalitnej konkurencii nestačilo. Skončila tri razy na nepopulárnej zemiakovej pozícii a chuť si popravila dvomi limitmi do juniorskej plaveckej reprezentácie Slovenska a v dvoch štafetách . Štafeta dievčat v disciplíne 4 x 50 v.sp. v zložení Michaela Mosná , Kristína Kiralová, Sabína Bališová a Lucia Slámová vybojovala bronzovú pozíciu. Takisto kvarteto Lucia Slámová, Tomáš Filus, Michaela Mosná a Rastislav Čačík v štafete mix na 4 x 50 PP bolo ocenená na treťom stupienku víťazov. Našim žiakom želáme príjemný oddych pekné Vianoce.