Obrazom: Fanúšikovia boli fantastickí, mladí hokejisti sa im odvďačili piatou výhrou

Päť zápasov, päť výhier. To je bilancia slovenskej osemnástky na majstrovstvách sveta I. divízie, ktoré sa konali počas uplynulého týždňa na piešťanskom zimnom štadióne.

Slovenskí mladíci si síce svoj postup do elitnej kategórie zabezpečili už predčasne v piatok, avšak do posledného duelu proti rovesníkom z Kazachstanu dali naozaj všetko a odvďačili sa vypredanej Easton aréne víťazstvom pomerom 5:3.

Priebeh zápasu vôbec nebol jednoznačný ako výsledok vraví. Aj keď Slovensko viedlo na začiatku tretej tretine 3:1. Súperom sa podarilo rýchlymi gólmi v priebehu 7 sekúnd dorovnať na 3:3. Vypredaný štadión hnal neprestávajúcim povzbudzovaním vpred za čo sa im odvďačil Alex Čiernik gólom na 4:3. Výsledok na konečných 5:3 skorigoval Dávid Nátny gólom do prázdnej brány.

„Bolo to náročné, ale zvládli sme to. Bolo to ťažké aj po psychickej stránke, veľa ľudí od nás čakalo len víťazstvá. Som rád, že sme sa presadili, najmä náš útok, teší ma, že sme pomohli tímu,“ povedal po zápase útočník Ondrej Molnár.

„Je to neuveriteľný pocit. Ešte som taký nikdy nezažil. Ľudia boli fantastickí. Dve tretiny sme to podcenili, ale povedali sme si, že nemôžeme turnaj ukončiť takto,“ dodal Alex Čiernik, autor dvoch gólov v záverečnom zápase turnaja.

Text a foto: Mário Petlák