Župa bude očkovať proti covid-19 aj na Bielu sobotu

Trnavská župa pokračuje v očkovaní proti Covid-19 v troch veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave aj na Bielu sobotu, 3. apríla 2021. Je pripravená zaočkovať ďalších približne 6-tisíc ľudí. Medzi nimi budú aj prví záujemcovia o očkovanie s ťažkým zdravotným postihnutím alebo ťažkou diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK.

Podľa informácií od verejnosti, niektorí záujemcovia registrovaní cez centrálny systém vakcinacia.nczisk.sk dostali od správcu tohto systému, Národného centra zdravotníckych informácií, niekoľko SMS správ s rôznym dátumom a časom očkovania. Malo by ísť predovšetkým o ľudí pôvodne objednaných na očkovanie v jednom z troch župných očkovacích centier v sobotu 3. apríla 2021 medzi 16. a 18. hodinou. Ponúknutý im mal byť napríklad termín 8. alebo 10. apríla 2021. V prípade prijatia viacerých SMS správ, vždy platí termín uvedený v poslednej SMS správe, hoci v nej nebýva uvedené, že ide o nový termín očkovania.

„Za vzniknutú situáciu zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií a Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Napriek tomu sa župa záujemcom o očkovanie ospravedlňuje za komplikácie,“ povedala Lucia Šmidovičová, riaditeľka Odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Čas očkovania si je možné overiť na stránke vakcinacia.nczisk.sk/zmena, kde je možné pridelený termín aj zmeniť alebo zrušiť. V prípade otázok a nejasností sa prihlásení na očkovanie môžu obrátiť na call centrum Národného centra zdravotníckych informácií denne od 7.00 h do 20.00 h na číslach 02/32 35 30 30 alebo 0800 174 174.

Zdroj: Tlačová správa TTSK