AKTUALIZOVANÉ: Vyhlásili pátranie po 15-ročnom dievčati z Piešťan

AKTUALIZOVANÉ 15. júna o 8:00 h. Po zverejnení pátrania v médiách sa študentka prihlásila blízkym. Informovala o tom hovorkyňa polícia Martina Linkešová.

Ani po víkende sa Andrea nevrátila domov. Polícia po nej vyhlásila celoštátne pátranie.

„Z domu v Piešťanoch odišla ešte v piatok, 12. júna, o 14.30 h. Matke povedala, že ide von s kamarátkami. Keď sa do soboty nevrátila, rodina požiadala o pomoc políciu. Dievčina bola už v minulosti pre útek z domu nezvestná,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Andrea M. je 160 cm vysoká, štíhlej postavy. Má rovné hnedé vlasy (po ramená), a na prstenníku pravej ruky má vytetovaný malý krížik.

Z domu odišla v bielom krátkom tričku, čiernych leginách a so zelenou bundou, tzv. bomberou. Na nohách mala obuté biele botasky a cez rameno prehodený malý, menší, ružový kožený vak. Mobilný telefón má vypnutý, no údajne ju zazreli aktívnu na sociálnych sieťach.

Nezvestná sa môže pohybovať nielen po meste Piešťany, ale aj v Bratislave a v iných mestách na Slovensku.

„Ak ste Andreu videli, poznáte miesta, kde by sa mohla zdržiavať, príp. osoby, s ktorými sa v poslednej dobe kontaktovala alebo vás ona sama za posledné dni kontaktovala cez sociálne siete, informácie k nezvestnej osobe nám môžete oznámiť na bezplatné číslo 158,“ dodala hovorkyňa.