Vodné pólo: Piešťany hrajú extraligu, nestačili na Košice

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy. V úvodnom kole privítali 22. októbra na kúpalisku Eva družstvo ŠKP Modrí Draci Košice, ktoré minulý rok obsadilo v extralige štvrté miesto.

Úvodný gól zápasu strelili hostia z Košíc, ale v tretej min. vyrovnával domáci Filo. To bolo však zo strany mladého domáceho družstva na dlhú dobu všetko. Nasledovala séria piatich gólov hostí a po prvej štvrtine bol stav stretnutia 1:6. Súper z Košíc bol fyzicky lepšie pripravený a hráčom kúpeľov nič nedaroval. Po dvoch štvrtinách vyhrávali modrí draci už 9:2 a o víťazovi zápasu bolo v podstate rozhodnuté.

Až v poslednej štvrtine sa podarilo domácim rozdiel v skóre aspoň znížiť na rozdiel piatich gólov v pomere 6:13, ale favorit z Košíc šnúrou piatich gólov uzavrel stav stretnutia na 6:18 pre hostí. V neprospech piešťancov hovorí aj počet vylúčených. Kým Košice mali len troch vylúčených, tak domáci až sedem.

Góly KVP: 2-J. Berlanský, 1-Baranovič, N. Kozmér, Filo, Pieter

Zostava KVP: Klampár, Mladý – Stančík, Polák, Bebjak, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, Kozák, Filo, Pieter, Adamkovič, A. Berlanský.