Týrané zvieratá nezodpovedným majiteľom odobrali

Útulok Piešťany riešil neľudské zachádzanie so psami na ranči Cawalero na Bodone opakovane. Včera jeho pracovníci museli zasiahnuť spolu s kriminalistami a veterinárnou správou.

Na zlý zdravotný stav upozornila Útulok Piešťany pani, ktorá tam chodila staršieho psa kŕmiť a všimla si, že v objekte sú na reťaziach priviazaní aj dvaja kríženci pitbulla, ktorí trpeli hladom. Zle na tom však boli aj poník a dva kone. Jednému z nich veterinár diagnostikoval hnisavý zápal oka.

„Asi tri mesiace dozadu sme odtiaľ zobrali dvoch mladých vlčiakov a v nedeľu sme dostali hlásenie od pani, ktorá tam chodila kŕmiť staršieho psíka, počula brechot a vzadu našla dvoch mladších pitbullov,“ informovala Ľubomíra Baleková z Útulku Piešťany.

S majiteľkou ranča príslušné orgány už v minulosti riešili aj zlú kondíciu koní až včera však nariadili ich odobranie. Zatiaľ však pre ne hľadajú vhodné miesto, pretože ich zdravotný stav vyžaduje, aby boli istý čas v karanténe.

„Polícia vykonala asistenciu pri veterinárnej kontrole. Vo veci priestupku koná, ako príslušná organizácia, Regionálna veterinárna a potravinová správa Trnava. Z ich správy nevyplynulo podozrenie z trestnej činnosti, preto polícia nevedie v tejto súvislosti vyšetrovanie,“ informovala hovorkyňa Martina Kredatusová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Text: Martin Palkovič Foto: Útulok Piešťany