Trnavskí policajti pátrajú po mladíkovi, ktorý môže mať zbraň

Po Patrikovi Žigovi z Váhoviec je vyhlásené celoštátne pátranie. Môže byť ozbrojený a nemusí mať zábrany použiť zbraň.

V súvislosti s lúpežou na benzínovej stanici v obci Pusté Uľany vykonali policajti v pondelok 18. septembra skoro ráno domové prehliadky v dvoch bytoch v Galante a jednu v rodinnom dome v obci Váhovce.

Zadržali pri tom dvoch podozrivých mužov, pričom tretí podozrivý sa počas služobného zákroku v objekte nenachádzal. „Ten sa práve vracal domov a vzápätí sa dal pred policajtmi na útek s vozidlom Škoda Octavia RS,“ informovala hovorkyňa polícia Martina Kredatusová a dodala, že auto neskôr našli odstavené na jednom zo sídlisk v Galante.

„Pri policajnej akcii v mieste jeho bydliska policajti našli a zaistili okrem vozidla, ktoré bolo použité pri lúpeži aj niekoľko zbraní, okrem iného aj útočnú pušku vzor 58 so sklopnou pažbou a najmä brokovnicu, ktorú pravdepodobne použili páchatelia pri otvorení bezpečnostnej skrine na benzínovom čerpadle. Pri prehliadke našli aj predmety používané pri krádežiach motorových vozidiel. Tieto budú predmetom ďalšieho vyšetrovania ako aj podiel ďalších dvoch zadržaných osôb na spomínanej lúpeži,“ pokračovala hovorkyňa.

Na základe zadovážených dôkazov vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 19-ročnému Patrikovi Žigovi z obce Váhovce. Po uvedenej osobe polícia vyhlásila celoštátne pátranie.

„Ak ste hľadanú osobu videli alebo poznáte miesto jej súčasného pobytu, všetky informácie oznámte polícii na čísle 158. Osoba môže byť ozbrojená a nebezpečná a nemusí mať zábrany použiť zbraň,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava