Trnavská polícia hľadá ženu, ktorá si prisvojila cudziu peňaženku

Pri platení na čerpacej stanici si nenápadne položila ruku na cudziu peňaženku. Bola však pod kamerou. Za prisvojenie cudzej veci jej hrozí až ročný trest odňatia slobody.

Polícia pátra po totožnosti ženy, ktorá je podozrivá z prečinu zatajenia veci. Do predajne čerpacej stanice na Hlbokej ulici v Trnave vošla 21. júla 2017 o 16.25 h. Na pulte blízko pokladne našla cudziu peňaženku, ktorú si zobrala, akoby bola jej vlastná. Z predajne odišla a nasadla do auta so zahraničným evidenčným číslom.

„Muž, ktorý peňaženku na pulte zabudol, v nej mal osobné doklady, platobnú kartu a hotovosť. Utrpel tak škodu asi 310 eur,“ informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia začala trestné stíhanie z prečinu zatajenia veci a pátra po totožnosti ženy, ktorú zachytili priemyselné kamery.

„V prípade, ak ste ženu na záberoch spoznali, oznámte to polícii prostredníctvom čísla 158,“ požiadala hovorkyňa a dodala: „Pripomíname, že v zmysle Trestného zákona, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.“

DOPLNENÉ o 14.00 h: Hovorkyňu polície sme požiadali o vysvetlenie, či nie je možné zistiť totožnosť ženy prostredníctvom platobnej karty, ktorú použila. Odpovedala nasledovne: „Polícia totožnosť ženy zisťuje viacerými spôsobmi a jedným z nich je aj prostredníctvom platobnej karty cez banku.“

Zdroj: KR PZ Trnava