Na cestách pozor, účastníkom nehody bol aj malý cyklista

Polícia v priebehu niekoľkých hodín zaevidovala dve vážne dopravné nehody s účasťou chodcu a maloletého cyklistu. V oboch prípadoch sa zrážka s autom skončila s v ťažkými zraneniami.

K nehode s 11-ročným cyklistom došlo na ceste II/507 v okrese Dunajská Streda. Vodič na aute Seat Altea z okr. Dunajská Streda išiel smerom od obce Vrakuň do Gabčíkova. Na rovnom úseku cesty si pravdepodobne z nepozornosti nevšimol na pravej krajnici dvoch cyklistov. Pri zrážke došlo k vážnemu zraneniu 11 ročného cyklistu z neďalekej obce, ktorého doprevádzal otec. Zraneného chlapca previezli záchranári do dunajskostredskej nemocnice. Presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

K druhej nehode s nemotorovým účastníkom došlo dnes, v skorých ranných hodinách v okrese Trnava. V obci Dolné Trhovište z doposiaľ nezistených príčin zachytil vodič Iveca na hlavnom ťahu 25-ročného miestneho muža. Muž bol s poranením hlavy prevezený do nemocnice. Polícia podrobila vodiča z Topoľčian dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Okolnosti a mieru zavinenia dopravná polícia naďalej zisťuje.

Polícia apeluje na vodičov, aby najmä za zníženej viditeľnosti a v noci venovali dostatočnú pozornosť riadeniu vozidla a rátali aj s možnosťou pohybu nemotorových účastníkov. V zmysle zákona sú povinní dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom. V maximálnej miere odporúčame doplniť chodcom a cyklistom odev o reflexné prvky, nestačí mať v ruke baterku ani zapnuté mobilné zariadenie.

Zdroj: KR PZ Trnava